آشنایی با سریالهای محرم 1400

  • سپتامبر 22, 2021
  • اخبار
  • ۲۰ بازدید

آشنایی با سریالهای محرم 1400

آشنایی با سریالهای محرم 1400,سریال های محرم,اسامی سریال های محرم 1400,فیلم ماه محرم, اسامی سریال های محرم ۱۴۰۰,ساعت دقیق پخش سریال در محرم 1400

آشنایی با سریالهای محرم 1400

به گزارش تیتربرتر؛ سریال های محرمی بررسی می شوند.با نزدیک شدن به دهه محرم دبیر شورای معارف سیما در نشستی مجازی به تشریح برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی پرداخت.

نشست خبری معرفی برنامه‌های سیما در محرم ۱۴۰۰  با حضور دبیر شورای معارف سیما، جواد شیخ اکبری به صورت مجازی برگزار شد.

شیخ اکبری در این نشست درباره برنامه‌ریزی صورت گرفته در این دهه گفت: «در تمام شبکه‌های سیما از ساعت ۶ صبح با پخش سخنرانی حسینیه تلویزیونی آغاز می‌شود و کار تا یک بامداد ادامه پیدا می‌کند.» 

او با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایط کشور ممکن است قشر زیادی از مردم نتوانند در مراسم‌ها شرکت کنند، گفت: «در این شرایط وظیفه سیما بود برای مردمی که می‌خواهند در خانه بمانند شرایطی فراهم کند تا بتوانند بهره معنوی از سخنرانی و مداحی‌ها ببرند.» 

دبیر شورای معارف سیما با تأکید بر برنامه‌ریزی ویژه‌ای که برای تاسوعا و عاشورا صورت گرفته است، به تشریح برنامه‌های کلی شبکه‌های تلویزیون در این دوره پرداخت.

به گفته شیخ اکبری در شبکه یک حجت الاسلام عالی ساعت ۱۷:۳۰ در بحث حسینیه تلویزیونی به سخنرانی می‌پردازد. همچنین یکی از ویژه برنامه‌های شبکه یک که برای دهه اول محرم تدارک دیده شده برنامه «این شب‌ها» است که هر شب ساعت ۲۳:۴۵ با موضوع معارف عاشورا پخش خواهد شد.

این دبیر همچنین درباره برنامه «سریالیست» که از شبکه یک پخش می‌شود نیز گفت: «شبکه یک برنامه سریالیست هم دارد که در این دهه به بررسی سریال‌های محرمی اختصاص دارد.» 

دبیر شورای معارف سیما در ادامه با اشاره به برنامه‌های شبکه دو در دهه محرم گفت:«شبکه دو مستندی به نام «یک قرن با حسین» را تولید کرده است که هر شب ساعت ۲۱ در ۱۷قسمت بیست دقیقه‌ای پخش خواهد شد.» 

شیخ اکبری، در ادامه به ساعت سخنرانی‌های شبکه دو اشاره کرد و گفت: « شبکه دو، دو زمان برای سخنرانی دارد که یکی ۶ صبح است و یکی بلافاصله پس از نماز ظهر پخش می‌شود.» 

به گفته او شبکه سه برنامه «در آستان خورشید» را دارد که از کربلا به صورت زنده پخش می‌شود و برنامه «تکیه‌گاه» که به صورت زنده پوشش برنامه‌های هیئات‌ کشور را بر عهده دارد.

این دبیر در ادامه تشریح برنامه‌های شبکه سه در دهه محرم افزود: «شبکه سه به لحاظ ریتم تندی که که جدول پخشش دارد برخی میان‌برنامه‌های کوتاه معارفی نیز تدارک دیده است که در میان برنامه‌ها استفاده بکند.» 

به گفته شیخ اکبری شبکه پنج یک ویژه برنامه به اسم «واحه» دارد که هر شب ساعت ۲۱ پخش خواهد شد. علاوه بر این سخنرانی آقای پناهیان نیز هر روز ساعت ۱۶ از این شبکه پخش خواهد شد.

دبیر شورای معارف سیما درباره برنامه شبکه آموزش در دهه محرم گفت: « شبکه آموزش ویژه برنامه‌ای دارد با عنوان «بفرمایید روضه» که هر روز پخش می‌شود.» 

شیخ اکبری در آخر با اشاره به این نکته که سخنرانی‌هایی که برای شبکه قرآن و معارف سیما در نظر گرفته شده متفاوت است، گفت: «بار اصلی تولید و پخش برنامه های محرم بر دوش شبکه قرآن و معارف سیما است.» 

مطالب مرتبط:

طبق اعلام شبکه قرآن ، از 19 مرداد 1400 هرشب ساعت 11 سریال جذاب و محبوب مختارنامه در محرم 1400 را پخش خواهد کرد.

چند سالی است در کنار سریال‌های مختارنامه ، «معصومیت از دست رفته»، « شب دهم » و… که هر سال در یکی از شبکه‌های سیما بازپخش می‌شوند یک یا دو سریال مناسبتی جدید هم ساخته می‌شود اما انگار همان سریال‌های قبلی به جدی ترین آثار مناسبتی هر ساله سیما تبدیل شده‌اند و تلویزیون هر بار به پخش این آثار ماندگار بسنده می‌کند و اصراری برای نو کردن ویترین مناسبتی خود با سریال های شاخص جدید ندارد.

 

سریال در کنار پروانه ها برای محرم ۱۴۰۰ شبکه دو در مرحله پیش‌تولید قرار گرفت و داریوش یاری این سریال را کارگردانی خواهد کرد.

این سریال ۳۰ قسمتی است و این روزها درصددیم هرچه زودتر مقدمات تولید را فراهم کنیم. از بازیگرانی که تاکنون قطعی شده‌اند می‌توانم به نام‌ خانم پروانه معصومی و نگار عابدی اشاره کنم.

موضوع “در کنار پروانه‌ها” درباره جوانی است که در مسیر مشکلات زندگی، تصور می‌کند خدا او را فراموش کرده و عناد می‌ورزد. در مسیر داستان برای او اتفاقاتی می‌افتد که قابل توجه است.

در این مجموعه بازیگرانی چون پروانه معصومی، برزو ارجمند، محمود جعفری، مهران رجبی، کاوه سماک باشی، مجید پتکی، وحید رحیمیان، شهین تسلیمی، الناز اسماعیلی، محمد علی صادق حسنی، دانیال محمودنیا،‌ فرناز زوفا، علی مجلسی، مهرداد بخشی و با حضور بیتا سحرخیز، نگار عابدی، نسرین بابایی و سامرند معروفی بازی می‌کنند.

سریال شبکه سه برای ماه محرم و صفر امسال هنوز اعلام نشده و بعد از اطلاع برورسانی میشود.

سریال شبکه سه برای ماه محرم و صفر امسال هنوز اعلام نشده و بعد از اطلاع برورسانی میشود.

 

مجموعه سریال فرشتگان بی بال به کارگردانی امیرحسین عنایتی یکی از اولین سریال‌هایی است که به بحران کرونا و تلاش کادر درمان برای مبارزه با ویروس کرونا پرداخته است. این مجموعه سال ۹۹ ساخته شده و از فردا شب قرار است هرشب ساعت ۲۳، از شبکه پنج روی آنتن برود. رزیتا غفاری، آشا محرابی، فریبا متخصص، پرویز فلاحی‌پور و بهرام ابراهیمی بازیگران باسابقه این سریال هستند و چهره‌های دیگری مانند رحیم نوروزی و شهرام عبدلی نیز در سریال ایفای نقش کرده‌اند. غفاری و محرابی در «فرشتگان بی‌بال» نقش پرستار را ایفا کرده‌اند.

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورند: علیرضا عباسی

منبع خبر

آشنایی با سریالهای محرم 1400
www.titrebartar.com

قبلی «
بعدی »