آشپزی

آموزش تصویری ساخت کیف نارگیلی زیپی

آموزش تصویری ساخت کیف نارگیلی زیپی

آموزش تصویری ساخت کیف نارگیلی زیپی, کیف هدیه ی نارگیلی زیپ دار ,کیف هدیه ,

آموزش تصویری ساخت کیف نارگیلی زیپی

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (1)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (2)

این کیف هدیه ی زیپ دار رو من به وسیله ی یه نارگیل واقعی و یه عدد زیپ درستش کردم . فکر نکنین درست کردنش کار خیلی سختیه ، فقط باید اول نارگیل رو از وسط نصفش کنین و آب و گوشته ی درونش رو خالی کنین بعد یه زیپ وسطش وصل کنین به همین سادگی . از این کیف می تونین به عنوان کیف هدیه استفاده کنین و به دوستاتون هدیه بدین ، یا اینکه به عنوان جعبه ی جواهرات تون ، یا جعبه شکلات ها یا حتی جعبه ای برای نگه داری مهره های شطرنج و تاس و … استفاده کنین . من وقتی که این جعبه رو آماده کردم ، ازش به عنوان جعبه ی جواهراتم استفاده می کنم . خودتون می بینین که این جعبه کاربردهای مختلفی می تونه داشته باشه و تو خیلی جاها می تونه بهتون کمک کنه .اگه شما احساس می کنین که به همچین وسیله ای نیاز دارین وسیله های زیر رو تهیه کنین و مراحل این آموزش رو دنبال کنین تا با کمک هم یه جعبه ی کاربردی زیبا تهیه کنیم .

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (3)

وسیله های مورد نیاز برای ساختن این نارگیل زیپ دار :۱ – یک عدد نارگیل۲ – یک عدد زیپ بلند ( باید اندازش متناسب با دور نارگیل باشه )۳ – چسب حرارتی۴ – میله های چسب حرارتی۵ – میخ۶ – چکش با یه میله ی آهنی۷ – قاشق و چاقو۸ – کاغذ سنباده۹ – نخ و سوزن۱۰ – قیچی۱۱ – یک عدد کاسه برای جمع کردن آب درون نارگیل

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (4)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (5)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (6)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (7)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (8)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (9)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (10)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (11)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (12)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (13)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (14)

طریقه ی درست کردن این وسیله :خالی کردن درون نارگیل :اول از همه باید نارگیلی که داریم ، درونش رو خالی کنیم . واسه ی این کار ، نارگیل و میخ و چکش با یه میله ی آهنی و یه کاسه رو روی میز کارم قرار دادم . در قسمت کناری نارگیل اگه دقت کرده باشین سه تا نقطه با سوراخ ساه دیده میشه که بهشون چشم های نارگیل میگن . من میخ رو روی یکی از این نقطه های سیاه قرار دادم و بعد با چکش روی میخ ضربه زدم تا سوراخ بشه و بتونم آب درون نارگیل رو خالی کنم . بعد از سوراخ شدن نرگیل ، کاسه رو آوردم و نارگیل رو وارونه کردم تا آب توی نارگیل کاملا توی کاسه خالی بشه . آب نارگیل رو می تونین از صافی رد کنین و بنوشین . ( اب نارگیل فواید و خاصیت های خیلی زیادی داره ، آب بدن رو افزایش میده ، فشار خون رو پائین میاره و آکنه رو از بین میبره ) در ضمن خیلی خوش طعم هم هست .شکستن نارگیل و تقسیم اون به دوتکه :این مرحله یه کم سخت و پیچیدست . چون باید خیلی ماهرانه نارگیل رو از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کنین . ولی زیاد سخت نگیرین ، این کار هم شدنیه . فقط کافیه این کاری که من انجام دادم و تو تصویر می بینین رو انجام بدین . بعد می بینین که چقدر راحت به دو قسمت مساوی تقسیم میشه . من چکش رو ورداشتم و با استفاده از اون نارگیل رو نصف کردم فقط با کمک چکش چند تا ضربه به وسط نارگیل زدم و دیدم که به راحتی از وسط به دو نیم تقسیم شد . ولی باید خیلی با دقت این کار رو انجام بدین و دقیقا به وسط نارگیل ضربه بزنین . امتحان کنین ، مطمئنم می تونین این کار رو انجام بدین .یه روش دیگه هم برای نصف کردن نارگیل هست ، که باید اول نارگیل رو از وسط علامت گذاری کنیم بعد با کمک اره مویی اون رو از وسط برش بدیم . اگه اره مویی داشتین حتما از این روش استفاده کنین ، چون راحت تره .جدا کردن گوشته ی درون نارگیل :برای این کار هر تکه از نارگیل رو به مدت چند دقیقه توی مایکروفری که خیلی گرمه قرار بدین بعد از چند دقیقه از فر بیرون بیارینشون و بذارین خنک بشن . بعد از خنک شدن با کمک یه قاشق یا چاقو گوشته ی درون نارگیل رو جدا کنین . گذاشتن نارگیل توی فر باعث شده لبه های گوشتی نارگیل نرم بشن ، واسه همین جدا کردن اون ها کار راحتیه . می تونین از گوشه ی نارگیل ، ترشی یا کره یا حتی می تونین به صورت خام ازش استفاده کنین .تمیز کردن پوسته ی نارگیل :تو این مرحله مثل تصویر شن وماسه رو از روی پوسته ی نارگیل و ابه های اون جدا کنین تا پوست نارگیل صاف بشه .گذاشتن زیپ :زیپ رو وردارین و دور نارگیل رو باهاش اندازه بگیرین ، با توجه به اندازه گیر که کردین ، اضافه زیپ رو ببرین . جایی از زیپ رو که بریدین باید برای محکم کاری با نخ و سوزن بدوزین .چسبوندن زیپ :من برای وصل کردن زیپ یه قسمت از نارگیل رو ورداشتم و زیپ رو داخل اون با استفاده از چسب حرارتی چسبوندم . باید دقت کنین که زیپ رو به سمت بیرون بچسبونین ، یعنی اینکه سر زیپ به سمت بیرون باشه . بعد از اینکه یک طرف زیپ رو به یه طرف نارگیل چسبوندین ، طرف دوم زیپ رو هم به نیمه ی دوم نارگیل به همین روش بچسبونین . توی تصویر می تونین ببینین که من این کار رو چطوری انجام دادم . بعد از وصل کردن زیپ دیگه کاری نمونده و این جعبه ی هدیه ی زیبا آماده شده . می تونین با این جعبه ی زیبا دوستاتون رو سوپرایز کنین .

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (15)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (16)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (17)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (18)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (19)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (20)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (21)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (22)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (23)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (24)

Training-video-making-bags-Coconut-Tzipi (25)

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

++++++++++++++++++

منبع

آموزش تصویری ساخت کیف نارگیلی زیپی
www.ashpaziha.com

دکمه بازگشت به بالا