اخبار

افتتاح دو ایستگاه جدید مترو تا یک ماه و نیم آینده در تهران

افتتاح دو ایستگاه جدید مترو تا یک ماه و نیم آینده در تهران

جدیدترین اخبار، تصاویر و فیلم‌ها از دانشجویان و دانشگاه‌های سراسر کشور

افتتاح دو ایستگاه جدید مترو تا یک ماه و نیم آینده در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران ، درباره سرانجام راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید مترو اظهار داشت: اقدامات در این راستا صورت گرفته و به زودی تا یک ماه و نیم آینده دو ایستگاه دیگر از مترو تهران افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

هاشمی یادآور شد: ایستگاه های جدید شامل ایستگاه شهید رضایی در خط 6 و ایستگاه توحید در خط 7 مترو تهران واقع شده است.

وی افزود: در زمینه تحقق اوراق مشارکت نیز به نتایج مؤثری رسیده‌ایم دو بانک شهر و رفاه قرار بوده در این راستا همکاری‌های لازم را انجام دهند که بانک شهر همکاری‌ها را داشته ولی در بانک رفاه با گروکشی‌هایی مواجه شده‌ایم و متأسفانه این مسأله در زمینه وثیقه‌گذاری سبب بروز مشکلاتی شد که قطعاً کندی روند سبب آسیب به شهروندان به دلیل کمبود حمل و نقل عمومی خواهد شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران با اعلام اینکه خرید اتوبوس در دستور کار است گفت: قراردادها در هفته جاری ابلاغ و نهایی می‌شود برای واگن‌های مترو تهران نیز تلاش‌هایی انجام داده‌ایم.

هاشمی گفت: در 10 سال گذشته شهرداری تهران جهت بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی حمایت نشده است و این در حالی بوده که پایتخت اکنون فقط 5500 اتوبوس دارد که عمده این اتوبوس‌ها فرسوده است و نیاز به 10 هزار اتوبوس داریم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد واگن‌ها که اکنون 1100 مورد است نیز باید به بیش از 2 هزار واگن برسد و در این شرایط جابه‌جایی 5 میلیون مسافر از طریق مترو به صورت روزانه امکانپذیر خواهد بود.

منبع خبر

افتتاح دو ایستگاه جدید مترو تا یک ماه و نیم آینده در تهران
snn.ir

مطالب مرتبط

اوراق مشارکت توسعه مترو تهران عملیاتی شد

12 ایستگاه جدید مترو تهران چه زمانی افتتاح می‌شود؟

باقرزاده: تمامی فعالیت‌های شمشیربازی آسیا در سال ۲۰۲۰ لغو شده است

اضافه شدن ۴۰ دستگاه مینی‌بوس و اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی/ تعداد ایستگاه‌های مترو تهران به ۱۴۰ عدد می‌رسد

دکمه بازگشت به بالا