بازیگر نقش ولى خان در سریال آهوی من مارال کیست؟

  • سپتامبر 22, 2021
  • اخبار
  • ۲۴ بازدید

بازیگر نقش ولى خان در سریال آهوی من مارال کیست؟

بازیگر نقش ولى خان در سریال آهوی من مارال کیست,بیوگرافی بازیگر نقش ولی خان در سریال آهوی من مارال,بازی سیروس میمنت در سریال آهوی من مارال ,

بازیگر نقش ولى خان در سریال آهوی من مارال کیست؟

به گزارش تیتربرتر؛ «آهوی من مارال» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه‌کنندگی سعید خندق‌آبادی و بهروز خوش‌رزم تولید مى شـود.

 

سیروس میمنت رنجبر متولد 4 خرداد 1338 در کرمانشاه است. 

سیروس میمنت دانش آموخته مقطع دیپلم می باشد.

سیروس میمنت در یک محله پایین شهر در کرمانشاه بدنیا آمده است. پدرش معلم مکتب خانه و مادرش خانه دار بودو 8 فرزند همراه با پدر و مادر در یک اتاق کوچک زندگی می کردند.

سیروس میمنت در سن ۱۹ سالگی  ازدواج کرد و دارای ۴ فرزند پسر است.

سیروس میمنت در کودکی، سختیهای بسیاری کشیده است. او به علت ناتوان بودن پدرش ناچار شد از سن ۸ سالگی کارگری کند. بطور اتفاقی یک روز یک فیلم سینمایی دید که نظرش را جلب نمود از همان زمان آرزوی بازیگر شدن در ذهنش جای گرفت و هر از گاهی فیلم های سینمایی می دید.

سیروس میمنت در ۱۴ سالگی با علاقه ای که داشت توانست نخستین فیلم کوتاه خود را بسازد. این فیلم کوتاه خرافات نام داشت. در آن زمان آن قدر مشغول دیدن فیلم های گوناگون با سبک های مختلف شد که توانست تمام فنون بازیگری را بیاموزد به همین علت بدون شرکت در دوره های آموزشی فیلم کوتاه خود را ساخت و حتی در جشنواره شهر خودش مقام دوم را از آن خود کرد.

سیروس میمنت در سال ۱۳۷۶ با نقش آفرینی در مجموعه همه فرزندان من مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفت و این نخستین تجربه جدی او محسوب می شود.

سیروس میمنت سال 75 با فیلم معجزه خنده سینما را تجربه کرد، اما شروع شهرت اش در سال 83 ابتدا با سریال خانه به دوش سپس سال 84 متهم گریخت بکارگردانی رضا عطاران بود.

او درباره نقش‌های مورد علاقه‌اش می‌گوید: مطمئن باشید همه بازیگران دوست دارند نقش‌های نو و خاص بازی کنند. نقشی که رنگ، بو و هویت و کنش در درام استان داشته باشد. من هم دوست دارم چنین نقش‌هایی را بازی کنم. نقش باید چیزهایی داشته باشد که من بازیگر را درگیر خودش کند.

یکی از ویژگی‌های سیروس میمنت این است که در کارهای مختلف به درستی از لهجه استفاده می‌کند. او در این باره می‌گوید:  استفاده از لهجه تا جایی که به کیفیت و بهتر شدن نقش کمک کند را دوست دارم. در چند کارم از لهجه کرمانشاهی استفاده کرده‌ام، اما به استفاده زیاد از لهجه اعتقادی ندارم.

مطالب مرتبط:

 

سیروس میمنت در سریال آهوی من مارال در کنار بازیگرانی همچون حسن معجونی، الهام کردا، شبنم مقدمی، ترلان پروانه، لیلا بلوکات و … نقش  ولی خان را بازی می کند.

پیش تولید آهوی من مارال پس از شروع دوباره تولیدات سینمایی که به علت شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، آغاز شد. طراحی لوگوی این سریال بر عهده مهران گل محمدی و لیدا صبوری است.

 

آهوی من مارال که در دوره قاجار و عصر ناصرالدین شاه می گذرد در ۲ فصل برای پخش از شبکه نمایش خانگی ساخته می شود؛ فصل اول ۱۵ قسمت و فصل دوم در ۲۵ قسمت خواهد بود.

موضوع این سریال به عشق ناصر الدین شاه به دختر روستازاده و ماجراهای اطراف آن، میپردازد همچنین داستان هایی از کنیزان ترک به میان خواهد آمد.

بخشی هایی از سریال در استانبول قدیم می گذرد و از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون ترکیه نیز استفاده خواهد شد که در این زمینه مذاکراتی با آنها انجام شده است.

کارگردان سریال اظهار داشت: فیلمبرداری بخشی از قسمت اول این سریال در ترکیه است که مذاکراتی با عوامل و بازیگران آن انجام شده و از دکور‌های آن جا نیز استفاده می‌کنیم.

غفارزاده درباره بخش نویسندگی اثر بیان کرد: تیم نویسنده شامل سه نفر است که در بخش‌های نگارش ساختار، روایت و شخصیت‌ها و دیالوگ نویسی فیلمنامه فعالیت دارند. یک بخش تحقیقی دوماهه نیز سپری شده و از آنجایی که اولین اثر تاریخی من محسوب می‌شود از کارگردان‌های فعال و صاحب نام این حوزه مشورت و کمک گرفته خواهد شد.

وی افزود: به محض آماده شدن نگارش چند قسمت ابتدایی و گرفتن مجوز‌های مربوط و لازم، تولید آغاز می‌شود و با برنامه ریزی که انجام دادم امیدوارم پس از ساخته شدن پروژه سینمایی مشترک با اروپا و یک کشور دیگر، بتوانم ساخت «آهوی من مارال» را آغاز کنم.

غفارزاده گفت: پیش‌تر بنا بود این سریال در سال گذشته به تولید و ساخت برسد، اما با توجه به ساخت فیلم «ترانه عاشقانه برایم بخوان» به تعویق افتاد.

در خلاصه قصه آهوی من مارال آمده است: ناصرالدین شاه، دست به ماشه برده تا آهویی صید کند که آهو چشمی، چون باد از راه رسیده و چون برق می‌گذرد و به دنبالش حال سلطان، صاحبقران می‌شود حال اسیری که در دام مانده باشد، صیاد رفته باشد. شاه به حکم قدر قدرتی امر می کند که صیاد را به شکارگاه بازگردانند، غافل از اینکه آن آهو چشم گریزپا، خود صید و صیاد عاشقی جوان است از دیار آذربایجان، دیاری که گل‌های دشتش همه سارای نام دارند و سروهای سر به فلک کشیده‌اش همه خان چوپان …

 

حسن معجونی نقش ناصرالدین شاه را ایفا می‌کند که چالش جدیدی برایش خواهد بود.روند انتخاب بازیگران ادامه دارد و با برخی دیگر از بازیگران مطرح قرارداد منعقد شده است که در خبرهای بعدی رسانه‌ای می‌شود.

برخی عوامل این پروژه عبارتند از کارگردان: مهرداد غفارزاده، تهیه کننده: بهروز خوش رزم، مشاور پروژه و ناظر کیفی: سعید شریعتی، مشاوره فیلمنامه: فریدون عموزاده خلیلی، ایده و طرح سریال: مهرداد غفارزاده، اعضای نویسندگان: پریسا شمس، معصومه یزدانی، ابراهیم قربانپور، مشاور رسانه ای: اشکان منصوری، نوازنده: آیدین علیانسب.

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورند: علیرضا عباسی

منبع خبر

بازیگر نقش ولى خان در سریال آهوی من مارال کیست؟
www.titrebartar.com

قبلی «
بعدی »