دیدار مدیر مخابرات منطقه اصفهان با خانواده شهید حججی

  • سپتامبر 26, 2021
  • اخبار
  • ۶۶ بازدید

دیدار مدیر مخابرات منطقه اصفهان با خانواده شهید حججی

دیدار مدیر مخابرات منطقه اصفهان با خانواده شهید حججی

دیدار مدیر مخابرات منطقه اصفهان با خانواده شهید حججی

به گزارش تیتربرتر؛ به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، اسماعیل قربانی مدیر مخابرات منطقه اصفهان در این دیدار که روز چهارشنبه -۲۰ مردادماه ۱۴۰۰- برگزار شد؛ با اشاره به نقش بی بدیل شهدای مدافع حرم در دفاع از کیان اسلام و انقلاب، همه‌ی ملت ایران را مدیون مجاهدت شهید حججی و شهدای مدافع حرم دانست و گفت: شهدایی که با اخلاص تمام در سرزمین غربت به دفاع از حرم های اهلبیت عصمت و طهارت پرداختند و با نثار خون پاکشان نخل استوار اسلام و انقلاب را آبیاری کردند؛ قطعا در پیشگاه خداوند از جایگاه ویژه ای برخوردارند و امیدواریم خداوند ما را مدیون خون این شهیدان عزیز قرار ندهد.

گفتنی است در این دیدار خانواده این شهید سرافراز به بیان خاطراتی از دوران زندگی سراسر افتخار ایشان پرداختند.

در پایان حاضرین با حضور بر سر مزار این شهید بزرگوار  و همچنین چند تن از شهدای مخابراتی مدفون در گلزار شهدای نجف آباد،ضمن قرائت فاتحه با آرمانهای امام راحل و شهیدان تجدید میثاق کردند.

شهادت شهید محسن حججی در ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۶ به دست نیروهای داعش در سوریه نقطه عطفی در دوران حضور رزمندگان ایران در سوریه بود. دور از انتظار نیست اگر بگوییم قبل از شهادت حججی عده کمی از مردم به دنبال اخبار و حوادث سوریه‌ بودند، با وجود شهادت رزمنده‌های زیادی از ایران اسلامی و حضور قدرتمند ایران در کنار ارتش سوریه در مقابل با متجاوزان تکفیری اما شهادت مدافعان حرم در سوریه و عراق غریب بود. اما پس از شهادت محسن حججی و اخبار و فیلم‌ها و تصاویری که از نحوه شهادت او در رسانه‌ها مخابره شد به یکباره نام مدافعان حرم و دفاع جانانه انان در طول چهار سال مقاومت بر سر زبان‌ها انداخت. همانطور که مقام معظم رهبری در سخنان خود درباره این شهید گفته بود، به واقع شهید حججی حجت خدا برای مردم شد تا همگان شاهد جنایات تکفیری‌ها و بی رحمی و تجاوزگری آنان علیه مردم سوریه باشند.

از همین رو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ۱۸ مرداد، سالروز شهادت شهید محسن حججی را به نام روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم نام‌گذاری کرد. تا به پاس این روز از فداکاری و رشادت‎های مدافعان حرم در شهدای آن در دفاع از حرم آل الله و حمایت از مردم جنگ زده کشورهای عراق و سوریه قدردانی کنند.

محسن حججی متولد ۲۱ تیر سال ۱۳۷۰ در شهر نجف آباد اصفهان بود. جهادگر و فعال عرصه فرهنگی کشور عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لشکر زرهی ۸ نجف اشرف بود که برای دفاع از حرم آل الله به سوریه رفت. در مرداد سال ۱۳۹۶ در نزدیکی مرز سوریه با عراق به اسارت تروریست‌های داعش درآمد و پس از دو روز خبر شهادت او مخابره شد. او در زمان شهادت ۲۵ سال سن داشت و از او یک فرزند پسر ۲ ساله به یادگار مانده بود. خیلی زود تصویری از او که در آن یکی از افراد داعش پشت سر وی با خنجر ایستاده است در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بازتاب زیادی را در پی داشت.

منبع خبر

دیدار مدیر مخابرات منطقه اصفهان با خانواده شهید حججی
www.titrebartar.com

قبلی «
بعدی »