زندگی

رکورد شکنی چین در تزریق واکسن کرونا

رکورد شکنی چین در تزریق واکسن کرونا

چین موفق شد بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را به مردم تزریق کند.

رکورد شکنی چین در تزریق واکسن کرونا

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، تعداد واکسن‌های تزریق شده کرونا در چین تا روز یکشنبه از رقم یک میلیارد و سیصد میلیون دوز فراتر رفت.

بر این اساس، کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد تا روز یکشنبه بیش از یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون و ۴۹۹ هزار دوز واکسن کرونا ساخت این کشور در ۳۱ استان، نواحی شهرداری‌ها و مناطق خودمختار این کشور توزیع و تزریق شد.

چین از اواخر ماه مارس گذشته روند واکسیناسیون کرونا را برای همه گروه‌های سنی در کشور با واکسن ساخت داخل سرعت بخشیده است. بنابر اعلام کمیسیون ملی بهداشت چین، این کشور ظرف مدت ۲۵ روز تعداد واکسن‌های تزریق شده را از ۱۰۰ میلیون دوز به ۲۰۰ میلیون دوز و سپس ظرف مدت ۱۶ روز از این تعداد به رقم ۳۰۰ میلیون دوز و در ادامه در کمتر از یک هفته از ۳۰۰ میلیون دوز به ۹۰۰ میلیون دوز افزایش داد.

فقط در پکن، پایتخت چین با جمیت ۱۸ میلیون و ۳۴۰ هزار نفر، تا دیروز بیش از ۳۵ میلیون و ۳۷۰ هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

ظهور ویروس کرونا یا کووید-۱۹، برای نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین گزارش شد. با گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی، موارد ابتلا به عفونت با ویروس کرونا در اکثر کشور‌های جهان مشاهده شد و به همین خاطر سازمان جهانی بهداشت در ماه مارس سال ۲۰۲۰ همه گیری این ویروس را اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع

رکورد شکنی چین در تزریق واکسن کرونا
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا