زمان مسابقه احسان حدادی در المپیک توکیو 2020

  • جولای 26, 2021
  • اخبار
  • ۱۲ بازدید

زمان مسابقه احسان حدادی در المپیک توکیو 2020

زمان مسابقه احسان حدادی در المپیک توکیو 2020,اولین مصاحبه احسان حدادی بعد از اعزام به توکیو 2020,بیوگرافی احسان حدادی,,

زمان مسابقه احسان حدادی در المپیک توکیو 2020

به گزارش تیتربرتر؛ با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار می‌شود.

 

مسابقات دو و میدانی المپیک از ۸ تا ۱۷ مرداد برگزار می‌شود. مرحله مقدماتی ۱۰۰ متر زنان، ۴۰۰ متر با مانع و پرتاب دیسک مردان(احسان حدادی) در روز ۸ مرداد از ساعت 4:30 تا 8 دور انتخابی و در روز 9 مرداد از ساعت 14:30 تا 17:25 فینال برگزار می شود و مسابقه مقدماتی ۱۰۰ متر مردان در روز ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

احسان حدادی پیش از اعزام به توکیو در مورد برگزاری المپیک ۲۰۲۰ گفت: سختی‌های زیادی در مسیر توکیو ۲۰۲۰ کشیدیم، پستی و بلندی‌های، آسیب‌ها و برو بیاهای زیادی داشتیم. از طرفی منتظر بودیم المپیک کنسل شود اما با یک سال تعویق برگزار شد. اتفاقات بدی در این المپیک می‌افتد و متاسفانه ما مهدی پیرجهان را که یکی از قهرمانان خوب کشورمان است، در این سفر همراه نداریم. امیدوارم خیلی سریع جواب تستش منفی باشد تا در توکیو شاهد رقابت این عزیز باشیم.

او افزود: خوشحالم که چهارمین المپیکم را تجربه می‌کنم، امیدوارم بتوانم در این بازی‌ها رکورد خوبی را پرتاب کنم.  هرچند مصدومیت زیادی در بدنم دارم اما به خاطر دوومیدانی و ورزش کشورم شرکت می‌کنم و امیدوارم بهترین نتیجه را بگیرم. از مردم کشورم می‌خواهم که برای ورزشکاران ایران دعا کنند و انرژی مثبت بفرستند تا همه بتوانند دست پر برگردند و در این شرایط سخت دل مردم را شاد کنند.

حدادی بیان کرد: شاید آخرین المپیکم باشد، شاید هم نه اما امیدوارم هر چه صلاحم است در این بازی‌ها رقم بخورد.

مطالب مرتبط:

 

احسان حدادی (زادهٔ ۳۰ دی ۱۳۶۳ در تهران) پرتاب‌گر دیسک ایرانی و رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

احسان حدادی نخستین بار در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۴ مدال طلا را به چنگ آورد، چندی بعد این قهرمانی را در مسابقات جوانان جهان در گروسو، ایتالیا تکرار کرد و نخستین مدال جهانی را برای دو و میدانی ایران به ارمغان آورد. او در سال ۲۰۰۵ با پرتاب دیسک به مسافت ۶۵٫۲۵ متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلای قهرمانی دوومیدانی آسیا را در شهر اینچئون، کرهٔ جنوبی به گردن آویخت.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه، قطر با رکورد ۶۵٫۳۸ متر پس از ۳۲ سال ایران را صاحب مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشتهٔ دو و میدانی ساخت.

حدادی عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ در امان، اردن را نیز به دست آورد و در مسابقات قهرمانی دو و میدانی جهان ۲۰۰۷ در اوزاکا به مقام هفتم رقابت‌ها رسید.

حدادی پس از آن بارها در مسابقات داخلی و خارجی رکورد خود را بهبود بخشیده‌است و رکورد فعلی او ۶۹٫۳۲ متر است که در سوم ژوئن ۲۰۰۸ در مسابقات جایزه بزرگ تالین، استونی به جای گذاشت.

او که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ در پکن بود، با پرتابی به مسافت ۶۱٫۳۴ متر و با عنوان هفدهمی به کار خود پایان داد.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد و رکورد بازی‌های آسیایی را دوباره بهبود بخشید. احسان حدادی توانست که در بازیهای آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ مدال طلا را بگیرد و با داشتن چهار مدال طلا در بازیهای آسیایی توانست دست نیافتی باشد، وی پر افتخارترین ورزشکار رشته دو و میدانی ایران و آسیا است، اما پس از این مسابقات فدراسیون دو و میدانی ایران هزینه‌های مربی حدادی را پرداخت نکرد و مربی او یکی از بهترین مربیان این رشته در جهان است با فدراسیون دو و میدانی کشور چین قرارداد بست تا حدادی نتواند به صورت انفرادی با مک ویلکینز تمرینات خود را ادامه دهد.

احسان حدادی در مسابقات قهرمانی دو و میدانی ۲۰۱۹ آسیا با ثبت رکورد ۶۵٫۹۵، رکورد خودش (۶۵٫۳۸ متر) در مسابقات قهرمانی پرتاب دیسک آسیا را شکست و به مدال طلا دست یافت. این ششمین طلای وی در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته پرتاب دیسک بود که وی را تبدیل به پرافتخارترین ورزشکار آسیا در این ماده از دو و میدانی کرد. حداد در این مسابقات با لباس منحصر به فردی که خودش طراحی کرده بود حاضر شد و بسیاری از رسانه‌ها در روز مسابقه به ابتکار حدادی به صورت ویژه پرداختند، بعد از مسابقات حدادی در کنفرانس خبری که تمامی خبرنگاران از تمام آسیا و اروپا حضور داشتند صحبتهای جالبی کرد و قبل شروع کنفرانس خبری از خبرنگاران خواست برای حادثه سیل در شمال ایران که باعث خسارت و جان باختن مردم ایران شده بود یک دقیقه سکوت کنند.

در تاریخ ۷ فروردین ۱۳۹۹، حدادی اعلام کرد که مشکوک به ابتلا به بیماری کروناست. تست کرونای او در روز بعد مثبت اعلام شد و او قرنطینه خانگی شد.

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: شایان صفرزاده

منبع خبر

زمان مسابقه احسان حدادی در المپیک توکیو 2020
www.titrebartar.com

قبلی «
بعدی »