آشپزی

سفره هفت سین سفالی ویژه نوروز 95

سفره هفت سین سفالی ویژه نوروز 95

سفره هفت سین سفالی ویژه نوروز 95

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (6)

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (3)

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (1)

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (4)

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (5)

Tablecloths - Haftsin - pottery - Specials - Nowruz -95 (2)

 خب قبل از اینکه آموزش ساخت هفت سین با ظروف سفالی رو شروع کنم باید بگم که شما با انتخاب ظروف مختلف سفالی میتونید هفت سین های متفاوت بسیاری رو تهیه کنید و این تفاوت در انتخاب رنگ ها و نوع چیدمان وسایل هفت سین هم میتونه وجود داشته باشه. با انتخاب ظروف سفالی مناسب برای سفره هفت سین آموزش این هفت سین زیبا رو شروع می کنیم ابتدا لازمه طروف سفالی که تهیه کردید رو با کشیدن سمباده بر روی سطوح زبر، نرم و صاف کنید.

بعد از اینکه سطح ظرف سفالیتون رو صاف و نرم کردید نوبت به بتونه کاری ظروف سفالی میرسه که شما میتونید با یک روش ساده اینکارو انجام بدید برای اینکار مقداری چسب چوب رو با آب مخلوط کنید و بعد از اینکه در هم حل شدن با قلمو بر روی طروف سفالی بکشید و اجازه بدید تا خشک بشه.

در مرحله بعد با استفاده از رنگ گواش طروف سفالی رو که حالا باید خشک شده باشند رو رنگ آمیزی می کنیم بهتره با ترکیب رنگ های مختلف ابتدا رنگ های مورد نطرتون رو روی اجسام دیگه مانند مقوا امتحان کنید و سپس هر یک از ظرف ها رو رنگ کنید.

بعد از تزئین ظروف سفالی نوبت به قرار دادن اجزای هفت سین میرسه که میتونید در انجام این کار هم از هنر و سلیقه خودتون کمال استفاده رو ببرید.

منبع

سفره هفت سین سفالی ویژه نوروز 95
www.ashpaziha.com

دکمه بازگشت به بالا