طرز تهیه املت مکزیکی خوشمزه با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر

طرز تهیه املت مکزیکی خوشمزه با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر

املت مکزیکی از املت های خوشمزه و رنگارنگ است امروز در پارسی دی املت مکزیکی با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد

طرز تهیه املت مکزیکی خوشمزه با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر

طرز تهیه املت مکزیکی

املت مکزیکی از املت های خوشمزه و رنگارنگ است و همان طور که از نامش پیداست برای کشور مکزیک می باشد شما می توانید از انواع سبزیجات دلخواه در تهیه این املت خوشمزه استفاده کنید و برای صبحانه یا عصرانه میل کنید. صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که با خوردن آن می توانید به سوخت و ساز بدن کمک کنید و با حذف آن باعث کاهش متابولیسم بدن و چاقی و .. می شوید پس چه بهتر که ما بتوانیم در منزل صبحانه های مختلف را امتحان کنیم تا از روند صبحانه های تکراری راحت شوید. املت مکزیکی می تواند برای طول روز انرژی خوبی به شما بدهد و با خوردن آن احساس سیری طولانی مدتی داشته باشید. این غذا به قدری خوشمزه است که شما می توانید آن را برای یک وعده غذایی سبک نیز تهیه کنید. امروز در پارسی دی املت مکزیکی با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا قارچ ها را خوب بشورید و اسلایس کنید و روی آن کمی آبلیمو بریزید. فلفل دلمه رنگی را که بهتر است از چند رنگ استفاده شود به صورت مکعبی خرد کنید. گوجه فرنگی را بعد از شستن خرد کنید. سیب زمینی را نیز پوست بگیرید و مکعبی ریز خرد کنید.

داخل یک تابه مقداری کره ریخته و ابتدا فلفل دلمه و گوجه فرنگی را تفت دهید تا کمی نرم شود سپس از تابه خارج کنید در ادامه قارچ اسلایس شده را نیز تفت داده تا آب قارچ کشیده شود سپس از تابه خارج کنید. سیب زمینی ها را داخل یک تابه ریخته و کمی روغن و نمک بزنید سپس سیب زمینی ها را سرخ کنید. سپس پیاز را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و به همراه سیر خرد شده در تابه تفت دهید.

پس تا اینجا تمام مواد گفته شده جداگانه تفت داده شود. تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته و به آن نمک و فلفل سیاه و آویشن کمی زردچوبه و پنیر پارمزان اضافه کنید سپس با همزن دستی خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند.

در ادامه تمام سبزیجات تفت داده شده را داخل تخم مرغ ها بریزید و هم بزنید سپس داخل یک تابه بزرگتر کمی کره و روغن ریخته و صبر کنید تا کاملا داغ شود سپس مواد املت را بریزید و برای ۵ دقیقه ابتدای در تابه را بگذارید تا کمی تخم مرغ خودش را بگیرد سپس در تابه را بردارید تا املت پخت شود سپس به همراه نان فرانسوی سرو کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه املت مکزیکی خوشمزه با سیر، قارچ، سیب زمینی و پنیر
parsiday.com

قبلی «
بعدی »