طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه، سالم و ساده با گوشت و مرغ

طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه، سالم و ساده با گوشت و مرغ

شایعاتی که در تهیه سوسیس و کالباس نشر شده است باعث شده تا خانواده ها کمی کمتر به سراغ این خوشمزه بروند. به همین دلیل پارسی دی برای رفاه حال شما مخاطبین گرامی طرز تهیه سوسیس خانگی را آورده است.

طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه، سالم و ساده با گوشت و مرغ

ابتدا از هر کدام گوشتی که گفته شد بخواهید در تهیه سوسیس استفاده کنید، باید آن را بپزید. به روشی که همیشه و معمولا گوشت مرغ یا گوساله را تهیه می کنید، آماده کنید. گوشت پخته شده را به همراه سیر پاک شده و نمک و بقیه ادویه هایی که نام برده شد و همینطور نشاسته ذرت و آرد سفید و تخم مرغ و همینطور ۱ فنجان روغن مایع همه را با هم داخل غذاساز پودر کنید تا حالت خمیری بگیرند. مایع سوسیس خانگی شما به همین راحتی آماده شد.

بعد از اینکه سوسیس خانگی خمیرش آماده شد، ابتدا یک سلفون را بر روی میز کار پهن کنید و کمی با کمک روغن مایع سلفون را چرب کنید. سپس مایع خمیر سوسیس را بر روی سلفون به صورت لوله ای قرار دهید یعنی نیازی نیست خمیر سوسیس را پهن کنید. و سلفون را به دور سوسیس بپیچید به طوری که مثل فرم سوسیس های آماده شود یعنی تکه تکه پیچیده شود. می توانید برای اطمینان از محکم بودن، سر هر قسمت را با نخ ببندید. به مدت ۱ ساعت در فریزر سوسیس را قرار دهید.

بعد از اینکه خمیر سوسیس خانگی را از فریزر در آوردید، یک قابلمه متوسط که سوسیس ها داخلش جا شود را برداشته تا نیمه قابلمه آب بریزید و سوسیس ها را در قابلمه بگذارید و به مدت ۱ ساعت و نیم زمان دهید تا کاملا گوشت سوسیس مغز پخت شود. بعد از پخت می توانید به همراه نان ساندویچی و مخلفات ساندویچ هر چه که می پسندید سوسیس خانگی خوشمزه ای که خودتان تهیه کرده اید را نوش جان فرمائید.

همچنین ببینید

منبع

طرز تهیه سوسیس خانگی خوشمزه، سالم و ساده با گوشت و مرغ
parsiday.com

قبلی «
بعدی »