طرز تهیه ماکارونی با سویا ساده و خوشمزه با قارچ و سیب زمینی

طرز تهیه ماکارونی با سویا ساده و خوشمزه با قارچ و سیب زمینی

ماکارونی با سویا یکی از انواع ماکارونی می باشد برای کسانی که طعم و مزه گوشت چرخ کرده را دوست ندارند و برای تهیه ماکارونی دوست دارند از سویا استفاده کنند و از خواص خوب سویا استفاده کنند.

طرز تهیه ماکارونی با سویا ساده و خوشمزه با قارچ و سیب زمینی

طرز تهیه ماکارانی با سویا

ماکارونی با سویا یکی از انواع ماکارونی می باشد برای کسانی که طعم و مزه گوشت چرخ کرده را دوست ندارند و برای تهیه ماکارونی دوست دارند از سویا استفاده کنند و از خواص خوب سویا استفاده کنند. شما می توانید به دلخواه در مواد میانی ماکارونی با سویا انواع سبزیجات دلخواه را بریزید و یا با هر فرمی که از پاستا ها دوست دارید این غذا را تهیه کنید و یا به دلخواه می توانید از مخلوط گوشت و سویا استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ماکارونی با سویا و قارچ و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا سویا را با آب ولرم نیم ساعت بخیسانید تا نرم شود بعد از گذشت نیم ساعت آب سرد بگیرید و آبکش کنید و کنار بگذارید. ۱ عدد از سیب زمینی ها را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید و داخل تابه با مقداری نمک و روغن خوب سرخ کنید.

پیاز را نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن داخل تابه تفت دهید سپس زردچوبه را بریزید و زمانی که کمی پیازها شیشه ای شدند سویا را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید و کمی فلفل سیاه بزنید سویا باید خوب تفت بخورد.

در ادامه قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید و کمی حرارت را بالا ببرید تا آب قارچ کشیده شود سپس سیب زمینی سرخ شده را اضافه کنید و تفت دهید در انتها رب گوجه را اضافه کنید و تفت داده تا بوی خامی رب از بین برود و بعد نوبت افزودن ادویه ها و نمک می باشد وقتی مواد یکدست شد از روی حرارت بردارید.

در ادامه داخل یک قابلمه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید و داخل آب کمی زردچوبه و نمک و روغن بریزید و صبر کنید تا آب به جوش بیاد و قل بزند سپس رشته های ماکارونی را از وسط به دو نیم کنید و داخل قابلمه آب در حال جوش بریزید.

وقتی رشته ماکارونی نرم شدند آن ها را آبکش کنید و کمی آب سرد روی آن ها بگیرید سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید و کمی روغن داخل آن ریخته تا داغ شود و سیب زمینی را پوست بگیرید و حلقه کنید و کف قابلمه قرار دهید سپس مقداری از ماکارونی و مقداری از مواد میانی بریزید و هم بزنید همین طور لایه ها ادامه دهید سپس دمکنی روی در قابلمه قرار دهید و برای ۴۵ دقیقه بگذارید تا خوب دم بکشد. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه ماکارونی با سویا ساده و خوشمزه با قارچ و سیب زمینی
parsiday.com

قبلی «
بعدی »