طرز تهیه میگو پلو شیرازی

طرز تهیه میگو پلو شیرازی

طرز تهیه میگو پلو شیرازی

Procedure - Preparation - shrimp - Rice - Shiraz

برنج ۲ و یک چهارم پیمانه پلوپزآب برای کته ۳ و یک چهارم پیمانه پلوپزمیگوی پاک شده ۳۰۰ الی ۳۵۰ گرمزرشک قرمز ۳ قاشق غذا خوریخلال بادام ۳ قاشق غذا خوریجعفری یا گشنیز خرد شده ۳ قاشق غذا خوریهویج خلال شده ۳ الی ۴ قاشق غذا خوریروغن به میزان لازمزعفران دم کرده ۲ فاشق غذا خورینمک به میزان لازمشکر ۲ الی۳ قاشق مربا خوریپیاز داغ طلایی ۲ قاشق غذا خوریپیاز ۱ عدد

برنج را شسته و نمک بریزید بعد از دو سه ساعت روی شعله گذاشته و دو الی سه قاشق روغن زیتون در آن بریزید و یکی دو بار به آرامی هم بزنید تا آب آن تبخیر شود بعد در قابلمه روغن ریخته و از نان یا سیب زمینی برای ته دیگ استفاده کنید و برنج را روی آن ریخته و دور برنج را جمع کنید تا به قابلمه نچسبد و با استفاده از شعله پخش کن و حرارت کم برنج را دم بیندازید .

خلال بادام و زعفران دم کرده را با هم مخلوط کنید و روی حرارت غیر مستقیم (کتری ، بخاری ، سماور ) گذاشته تا خوشرنگ و نرم شود .

از طرفی دیگر دو لیوان آّب در قابلمه ریخته روی گاز گذاشته و میگو را در آن بریزید و نمک و زردچوبه و فلفل و یک عدد پیاز هم اضافه کنید و پس از ۵ دقیقه جوشیدن روی صافی ریخته و کنار بگذارید .

هویج های خلال شده را هم با مقدار کمی آب بپزید و در آخر یک قاشق شکر و کمی هم روغن اضافه کنید .

زرشک را هم خوب شسته و با اضافه کردن شکر و روغن کمی تفت دهید و شعله را خاموش کنید زرشک نباید زیاد تفت داده شود چون هم خشک و هم رنگش سیاه میشود .

جعفری را هم خرد کرده و تمامی مواد را به همراه پیاز داغ طلایی مخلوط کنید .برنج که دم کشید مواد آماده شده را لا به لای برنج یا روی برنج تزئین کنید .

مطالب مرتبط با میگو پلو در سایت آشپزی ها:

منبع

طرز تهیه میگو پلو شیرازی
www.ashpaziha.com

قبلی «
بعدی »