آشپزی

طرز تهیه نان پنجره ای یک شیرینی پخت آسان برای سفره های افطاری ماه رمضان

طرز تهیه نان پنجره ای یک شیرینی پخت آسان برای سفره های افطاری ماه رمضان

نان پنجره ای از جمله شیرینی های سنتی ایرانی است که به دلیل قند پایین، برای افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند نیز می تواند انتخابی عالی باشد.

طرز تهیه نان پنجره ای یک شیرینی پخت آسان برای سفره های افطاری ماه رمضان

نان پنجره ای که در واقع نوعی شیرینی است، از جمله شیرینی های سنتی ایرانی به شمار می رود که طرفداران زیادی دارد به طوری که آن را در بسیاری از کشور های حوزه دریای خلیج فارس تهیه می کنند. این شیرینی به دلیل ارزش غذایی که دارد، می تواند به عنوان یکی از انتخاب های عالی برای ماه رمضان و وعده افطاری محسوب شود. جالب است بدانید که طرز تهیه این شیرینی بسیار آسان است و هر کسی که قالب مخصوص آن را داشته باشد، می تواند آن را به راحتی در خانه تهیه کند. همراه ما در این آموزش از آشپزی باشید.

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این شیرینی خوشمزه را می توان تنها با داشتن قالب، تهیه کرد. علاوه بر این، جالب است بدانید که این نان طعم بسیار لذیذ و منحصر به فردی دارد. نکته جالب دیگر این است که برای تهیه آن از شکر استفاده نمی شود. همین موضوع باعث می شود که نان پنجره ای برای افرادی که از دیابت رنج می برند نیز مفید باشد. البته اگر شما شیرینی را دوست دارید، می توانید به آن شکر نیز اضافه کنید.

رشته خوشکار، مسقطی، شیرینی گردویی و زولبیا بامیه از جمله شیرینی هایی محسوب می شوند که هم می توان از آنها برای پذیرایی استفاده کرد و هم این که می توان آنها را به عنوان یک وعده سبک در افطار و یا صبحانه مصرف کرد. مالید انواع مربا بر روی این شیرینی باعث خوشمزه تر شدن آن می شود.

+ به مقدار یک پیمانه آرد سفید

+ به مقدار یک قاشق غذا خوری نشاسته

+ به مقدار یک پیمانه شیر

+ چهار عدد تخم مرغ متوسط

+ به مقدار دلخواه مایع سرخ کردنی

+ به مقدار دلخواه خاک قند

گام اول: اولین کاری که باید انجام دهید این است که نشاسته و شیر را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس حرارت دهید به طوری که گلوله گلوله نشود.

گام دوم: حالا باید مخلوط نشاسته و شیر را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید که خنک شود.

گام سوم: حالا باید تخم مرغ ها را شکسته و سپس آنها را با آرد الک شده به خوبی مخلوط کنید.

گام چهارم: بعد از این که ترکیب بالا آماده شد، مخلوط شیر و نشاسته را با احتیاط به آن اضافه کنید.

گام پنجم: یک تابه مناسب تهیه کرده و سپس مقداری روغن سرخ کردنی بر روی آن ریخته و حرارت را روشن کنید.

گام ششم: قالب شیرینی پنجره ای ها را بر روی روغن قرار دهید تا گرم شوند.

گام هفتم: قلب داغ را در میان مایع آماده شده شیرینی پنجره ای قرار دهید و سپس آن را درون تابه بگذارید.

گام هشتم: به حرارت دادن ادامه دهید تا زمانی که رنگ شیرینی ها تغییر کند به طوری که بیشتر شبیه به طلایی مانیل به قهوه ای شود.

گام نهم: شیرینی را از درون تابه قرار دهید و سپس بعد از این که به خوبی خنک شد، مقداری پودر قند و یا شکر بر روی آن بریزید تا شیرین شود.

منبع

طرز تهیه نان پنجره ای یک شیرینی پخت آسان برای سفره های افطاری ماه رمضان
www.ashpaziha.com

دکمه بازگشت به بالا