طرز تهیه کوفته انار و گردو خوشمزه و مجلسی با سس انار مخصوص

طرز تهیه کوفته انار و گردو خوشمزه و مجلسی با سس انار مخصوص

کوفته انار یکی از انواع کوفته ها می باشد که بسیار خوشمزه و خوش طعم است امروز در پارسی دی کوفته انار و گردو با سس انار مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد

طرز تهیه کوفته انار و گردو خوشمزه و مجلسی با سس انار مخصوص

کوفته انار یکی از انواع کوفته ها می باشد که بسیار خوشمزه و خوش طعم است و می توانید همراه با یک پلوی زعفرانی یک وعده کامل را تهیه کنید. این یکی از غذاهای محبوب شمالی ها نیز می باشد و گزینه مناسبی برای شب یلدا نیز می باشد. با افزودن کمی نعنا خشک طعم و مزه بسیار خوبی این غذا می گیرد. کوفته انار تقریبا مشابه داوود پاشا می باشد با یک سری تفاوت های جزئی است. شما می توانید بنا به ذائقه خود میزان شیرینی و ترشی این غذا را با رب انار و شکر تنظیم کنید. امروز در پارسی دی کوفته انار و گردو با سس انار مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا پیاز را پوست گرفته و رنده ریز بزنید و آبش را بگیرید سپس به همراه گوشت چرخ کرده و تخم مرغ و دیگر مواد به همراه ادویه ها مخلوط کنید و مواد را خوب ورز دهید تا مسنجم شود سپس به اندازه یک گردو از مواد برداشته و در دست به آن شکل دهید و داخل سینی قرار دهید و برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا به انسجام کافی برسد.

کوفته ها را بعد از گذشت ۱ ساعت از یخچال خارج کنید. داخل تابه کمی روغن ریخته و کوفته ها را داخل تابه با روغن داغ سرخ کنید و بعد از سرخ کردن از تابه خارج کنید.

پیاز سس را نگینی ریز یا رنده ریز بزنید و کمی تفت دهید سپس گردوی خرد شده را اضافه کنید و کمی تفت داده تا بوی خامی گردو از بین برود سپس در ادامه رب گوجه را اضافه و تفت داده تا بوی خامی رب از بین برود در ادامه رب انار را نیز اضافه و تفت داده و در انتها آب و آب انار و کمی نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و حرارت را بالا ببرید تا به جوش بیاد.

وقتی که سس به جوش آمد کوفته های سرخ شده را به آرامی داخل سس قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید و برای ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهید سس غلیظ و خورش به روغن بیفتد سپس به همراه برنج میل کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه کوفته انار و گردو خوشمزه و مجلسی با سس انار مخصوص
parsiday.com

قبلی «
بعدی »