طرز تهیه ی شیرین پلو با مرغ خوشمزه و مجلسی مخصوص شب یلدا

طرز تهیه ی شیرین پلو با مرغ خوشمزه و مجلسی مخصوص شب یلدا

ایران، غذاهای سنتی و لذیذ بسیاری دارد یکی از آنها طرز تهیه شیرین پلو با مرغ است. که شما را امروز با آن آشنا میکنیم. ما را دنبال کنید.

طرز تهیه ی شیرین پلو با مرغ خوشمزه و مجلسی مخصوص شب یلدا

سلام به دوستداران آشپزی و انواع پلو. امروز شما را با طرز تهیه شیرین پلو با مرغ آشنا می کنیم. یکی از غذاهای سنتی و لذیذ ایرانی می باشد. این غذا از مرغ، برنج، خلال پسته، خلال بادام و زعفران تهیه شده است که رنگ و طعم خاصی دارد و سفره شما را رنگارنگ و متنوع می کند. شما می توانید این غذا را با گوشت قرمز نیز تهیه کنید. این غذا را در دورهمی ها و یا مهمانی های خانگی همچون عید و شب یلدا تهیه و سرو کنید و در کنار خانواده و دوستان از آن لذت ببرید. همچنین می توانید نسبت به ذائقه خود کره یا روغن غذا را بیشتر و یا کمتر کنید. برای آشنایی بیشتر با دستور پخت این غذا مقاله آشپزی ما را دنبال کنید.

مواد لازم:

یک عدد مرغ

۵۰۰ گرم برنج

۱۰۰ گرم خلال پسته

۱۰۰ گرم خلال بادام

۴ فنجان خلال پرتقال

یک قاشق غذاخوری زعفران ساییده

کره به مقدار کافی

روغن به مقدار کافی

گام اول: تلخی پوست پرتقال را بگیرید و با ۳ لیوان آب و شکر بگذارید خوب بپزد. مرغ را تمیز کرده و با پیاز نمک بپزید. استخوان های مرغ را جدا کرده و آب مرغ را با سه قاشق کره و زعفران و یک ملاقه شربت خلال پرتقال مخلوط کرده و روی گوشت مرغ بریزید و بگذارید چند جوش بخورد.

گام دوم: برنج را پخته و آبکش کنید. ته دیگ چند قاشق روغن بریزید و مقداری آب اضافه کنید. نصف برنج را داخل دیگ بریزید و بقیه ی خلال های پرتقال را در صافی بریزید و آب آن را خارج کنید. خلال ها را روی برنج کف دیگ بریزید و بقیه خلال بادام را نیز اضافه کنید. قطعات گوشت مرغ را روی برنج قرار داده و بقیه برنج را روی مرغ بریزید و آن را دم بگذارید. وقتی بخار بالا آمد.

گام سوم: آب مرغ را که با شربت زعفران مخلوط کرده بودید را روی سطح برنج بپاشید و کمی از آن را برای روی دیس نگهدارید. موقع کشیدن یک کفگیر برنج را با مخلوط زعفران و خلال پسته و خلال بادام باقیمانده آغشته کنید و کمی کره ،ابتدا داغ کرده سپس روی برنج بریزید و سپس پلو زعفرانی را روی آن بپاشید.

منبع

طرز تهیه ی شیرین پلو با مرغ خوشمزه و مجلسی مخصوص شب یلدا
www.ashpaziha.com

قبلی «
بعدی »