• صفحه خانگی
  • >
  • آشپزی
  • >
  • طرز پخت خوراک گوشت و بادمجان به همراه مواد مورد نیاز این غذای سالم و خوشمزه

طرز پخت خوراک گوشت و بادمجان به همراه مواد مورد نیاز این غذای سالم و خوشمزه

طرز پخت خوراک گوشت و بادمجان به همراه مواد مورد نیاز این غذای سالم و خوشمزه

خوراک گوشت و بادمجان از جمله یکی غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که دستور تهیه بسیار ساده ای دارد و همه می توانند آن را آماده کنند.

طرز پخت خوراک گوشت و بادمجان به همراه مواد مورد نیاز این غذای سالم و خوشمزه

خوراک ها از جمله مقوی ترین انواع غذا ها به شمار می رون که در سراسر دنیا تهیه می شوند و طرفداران زیادی نیز دارند. معمولا برای درست کردن خوراک از سبزیجات، صیفی جات، حبوبات و مواد گوشتی استفاده می شود و به همین دلیل است که مصرف آن می تواند بر روی سلامت تاثیرات زیادی داشته باشد. یکی از خوشمزه ترین انواع خوراک که طعم کاملا منحصر به فردی دارد، خوراک گوشت و بادمجان می باشد. اگر دوست دارید با مواد مورد نیاز و دستور تهیه این خوراک آشنا شوید، بهتر است که ما را در ادامه این مقاله آشپزی همراهی کنید.

همان طور که مشخص است، اصلی ترین مواد این خوراک به گوشت و بادمجان مربوط می شوند. هر دوی این ماده دارای فواید و ارزش غذایی بالایی هستند و به همین دلیل کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که حتما آنها را درون رژیم غذایی خود قرار دهید. علاوه بر این موضوع، جالب است بدانید که این خوراک خوشمزه و فوق العاده، دستور تهیه بسیار ساده ای دارد و از همین رو هر کسی می تواند آن را در خانه و با استفاده از کمترین امکانات تهیه کند.

خوراک گوشت و بادمجان از جمله وعده های سنگین به شمار می رود که توصیه می شود شما آن را به عنوان غذای اصلی در شام و نهار میل کنید. همچنین استفاده از انواع پیش غذاها مانند سالاد ها و یا سوپ هایی مانند سوپ جو می توانند انتخاب های هوشمندانه ای باشند.

+ به مقدار یک کیلوبادمجان

+ به مقدار ۳۰۰ گرمگوشت

+ به مقدار نصفپیمانه لپه

+ به مقدار سه قاشقغذا خوری نعنا

+ به تعداد یک عددپیاز

+ به مقدار یک لیوانکشک

+ به تعداد دو عددگوجه فرنگی متوسط

+ به مقدار دلخواهنمک

+ به مقدار دلخواهفلفل

+ به مقدار دلخواهزردچوبه

+ به مقدار دلخواهروغن

گام اول: نخستین کاری که برای تهیه این خوراک خوشمزه بایدانجام دهید این است که گوشت را درون روغن گذاشته و همراه با زردچوبه، ادویه و پیازهای خرد شده به خوبی تفت دهید.

گام دوم: حالا در این مرحله باید به سراغ لپه ها بروید و آنها را اضافه کرده وبعد شعله را کم کنید تا مواد بپزند.

گام سوم: به مدت ۴۵ دقیقه صبر کنید و بعد بادمجان ها را پوسته گرفته و خرد کنید.این بادمجان های خرد شده را نیز اضافه کرده و تفت دهید.

گام چهارم: سپس باید گوجه هایی که شسته اید و خرد کرده اید را اضافه کرده و آنها رانیز تفت دهید تا آبشان گرفته شود.

گام پنجم: در این مرحله شما می توانید موادی مانند نعنا خشک و نمک را اضافه کنید.البته میزان این مواد کاملا به خودتان بستگی دارد.

گام ششم: در نهایت و زمانی که در حال سرو کردن غذا هستید، می تواند کشک را به آن اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند.

منبع

طرز پخت خوراک گوشت و بادمجان به همراه مواد مورد نیاز این غذای سالم و خوشمزه
www.ashpaziha.com

قبلی «
بعدی »