اخبار

غرق شدن پناهجوی ایرانی در سواحل یونان

غرق شدن پناهجوی ایرانی در سواحل یونان

مقامات یونان از غرق یک پناهجوی ایرانی در سواحل یونان در پی وقوع توفان خبر دادند.

غرق شدن پناهجوی ایرانی در سواحل یونان

باشگاه خبرنگاران جوان – مقامات یونان اعلام کردند یک مرد پناهجوی ایرانی در پی وقوع طوفان در سواحل یونان غرق و یک زن نیز مفقود شد.

ای بی سی نیوز گزارش داد گروهی از مهاجران برای جلوگیری از مواجهه با پلیس، از تپه‌های شمال یونان حرکت کرده و ناچار شده اند از رودخانه متلاطمی زیر باران گذر کنند.

مقامات یونان اعلام کردند که مرد غرق شده هویتی ایرانی داشته است و در پی تماس اضطراری یکی از همراهان او  پیدا شده است. تلاش‌ها برای یافتن زن مفقود در ۴۰ کیلومتری شرق شهر تسالونیکی ادامه دارد.

چندی پیش نیز، قایقی از پناهجویان در دریای اژه واژگون شد. در جریان این رخداد نیز دست‌کم ۱۶ نفر از مهاجرین جان خود را از دست دادند.

اکثر پناهجویانی که قصد ورود به حریم اتحادیه اروپا را دارند به ناچار باید از یونان گذر کنند. این کشور در دو سال گذشته تدابیر امنیتی خود را به شدت افزایش داده تا مانع ورود پناهجویان شود.

بنا به اعلام آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از ۲۵۰۰ نفر از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۱ در دریای مدیترانه و هنگام تلاش برای ورود به اتحادیه اروپا جان خود را از دست دادند. افزون بر این، به گزارش سازمان مردم نهاد «Caminando Fronteras» در اسپانیا، سال گذشته میلادی بدترین سال برای پناهجویان بوده است و ۴ هزار پناهجو تنها برای رسیدن به اسپانیا جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

منبع خبر

غرق شدن پناهجوی ایرانی در سواحل یونان
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا