قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجراست

قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجراست

رئیس مجلس گفت: اقدام راهبردی مقابله با تحریم ها دقیقا در حال اجراست و توافق ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تمدید نشده است.

قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجراست

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا سلیمی نماینده محلات در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۶ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به مواد (۱۹۸) و (۱۹۹) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: متأسفانه در این دوره از مجلس باب شده که پس از اینکه شورای نگهبان از طرح یا لایحه‌ای ایراد می‌گیرد، کمیسیون تخصصی به جای رفع ایراد، موارد زیادی را به طرح اضافه می‌کند این در حالی است که کمیسیون صرفاً باید ایراد را رفع کرده یا آن را حذف کند.

وی با اشاره به اصلاحات انجام گرفته از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول به منظور تأمین نظر شورای نگهبان توضیح داد: کمیسیون به منظور تأمین نظر شورای نگهبان ماده (۳) این طرح که پیش از این ۶ خط بود را به بیش از ۲۵ خط افزایش داده است در حالی که باید تنها ایراد شورای نگهبان را در چارچوب مورد نظر اصلاح می‌کرد. 

نماینده مردم محلات اضافه کرد: شورای نگهبان ماده مذکور را مغایر با اصول (۷۵)، (۸۵) و (۱۳۸) قانون اساسی دانسته که کمیسیون مغایرت با اصول (۸۵) و (۱۳۸) را رفع کرده، اما در متن اصلاحی کمیسیون عبارت سامانه الکترونیکی ثبت اسناد آمده است حال باید کمیسیون پاسخ دهد که منظور از این سیستم، سامانه فعلی است یا سامانه‌ای جدید؛ اگر منظور سامانه فعلی است که ایراد اصل (۷۵) برطرف شده است در غیر این صورت این ایراد شورای نگهبان همچنان پابرجاست.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در قانون اقدام راهبردی سه ماه به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فرصت دادیم که این فرصت یک ماه دیگر نیز تمدید شد، با این حال حدود ۳ روز است که این فرصت نیز به اتمام است، حال خودمان باید از مصوبه مجلس دفاع کنیم.

سلیمی خطاب به رئیس مجلس افزود: آیا شورای عالی امنیت ملی در این باره تصمیمی گرفته که از آن اطلاع نداریم؟ لطفاً تذکر لازم را در این زمینه بفرمایید.

قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: منظور کمیسیون در متن اصلاحی سامانه موجود است؛ همچنین بر اساس توضیحات ارائه شده متنی اضافه نشده و موضوعات مطرح شده به منظور رفع ابهام و ارائه توضیحات لازم درباره تعرفه‌گذاری در متن اصلاحی آورده شده تا رفع ابهام انجام گرفته و شورای نگهبان قانع شود؛ بنابراین این اخطار وارد نیست.

رئیس مجلس تصریح کرد: درباره آژانس قبلاً نیز تذکر دادم، الان هم می‌گویم پس از زمان سه ماهه‌ای که گذشت، هیچ چیزی تمدید نشده و پس از آن هیچ کدام از موضوعاتی که در داخل ضبط شده، هیچ‌وقت به آژانس داده نمی‌شود و در اختیار جمهوری اسلامی ایران است، قانون دقیقاً در حال اجراست.

انتهای پیام/

منبع

قالیباف: قانون اقدام راهبردی دقیقاً در حال اجراست
www.yjc.news

قبلی «
بعدی »