• صفحه خانگی
  • >
  • زندگی
  • >
  • موشن‌گرافی// بیش از 18 درصد مجردهای ایرانی در آستانه “تجرد قطعی” هستند!

موشن‌گرافی// بیش از 18 درصد مجردهای ایرانی در آستانه “تجرد قطعی” هستند!

موشن‌گرافی// بیش از 18 درصد مجردهای ایرانی در آستانه “تجرد قطعی” هستند!

برخلاف کشورهای اروپایی که مراسم ازدواج را ساده در کلیساها برگزار می‌‌کنند، در کشور ما تجملات و مخارج سنگین، مانعی بر سر راه ازدواج جوانان است؛ این در حالی است که آمار افرادی که در آستانه “تجرد قطعی” قرار دارند، بیش از 18  درصد جمعیت جوانان مجرد است

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ “تجرد قطعی” به کسانی اشاره دارد که از سنین 45 و 50 سال می‌گذرند در حالی که هنوز مجرد هستند! فرصت ازدواج این دسته به‌شدت کاهش پیدا می‌کند؛ از این رو وقتی بعد از 40 سالگی و با توجه به شرایط رکود اقتصادی و تورم بالایی که با آن روبه‌رو هستیم، در عمل امکان ازدواج این قشر از بین خواهد رفت!

به اعلام مرکز آمار کشور، حدود 9 میلیون و 800 هزار نفر آمار جمعیت جوان کشورمان در سن متعارف ازدواج قرار دارند که مجرد و هرگز ازدواج نکرده‌اند که از این تعداد، 5 میلیون و 373 هزار نفر مرد و 4 میلیون و 423 هزار نفر خانم هستند.

افرادی که بالای سن متعارف و قبل از سن تجرد قطعی‌اند، یک‌ میلیون و 810 هزار نفرند و 220 هزار نفر هم تا سن 50سالگی ازدواج نکرده‌اند و مجرد قطعی محسوب می‌شوند؛ بالا رفتن میانگین سن ازدواج از طرفی باعث شده است سن باروری افزایش پیدا کند و مورد تهدید قرار گیرد.

آمار افرادی که در آستانه تجرد قطعی قرار دارند، بیش از 18  درصد جمعیت جوانان مجرد کشورمان است! با توجه به اینکه جمعیت کشور در آستانه ورود به سالمندی است، این مسئله، مشکلی است که متوجه جامعه و دولت‌ خواهد بود.

برنامه سایر کشورها برای گریز از چنین معضلی، مشوق‌ها و تسهیلات ازدواج است، موشن‌گرافی زیر به این موضوع پرداخته است:

انتهای پیام/

منبع

موشن‌گرافی// بیش از 18 درصد مجردهای ایرانی در آستانه “تجرد قطعی” هستند!
www.tasnimnews.com

قبلی «
بعدی »