چای و دمنوش پوست پرتقال + خواص

چای و دمنوش پوست پرتقال + خواص

چای و دمنوش پوست پرتقال + خواص

Tea - and - herbal tea - orange peel - Properties (2)

مواد اولیه :پوست پرتقال ۱ ق غآب جوش به مقدار لازمعسل (به دلخواه) به مقدار لازم

Tea - and - herbal tea - orange peel - Properties (3)

طرز تهیه دمنوش پوست پرتقالشما می توانید پوست پرتقال را خشک کرده و یا از تازه ی ان استفاده نمایید و به صورت خرد شده حدود یک قاشق غذاخوری را درون آب جوش بریزید و پس از ۱۵ دقیقه دمنوش پرتقال اماده است . در صورت تمایل به شیرین بودن ، می توانید مقداری عسل به آن بیفزایید .

خواص دمنوش پوست پرتقالطبیعت : سرداز جمله خواص دمنوش پوست پرتقال می توان به تمامی خواصی که میوه ی پرتقال دارد اشاره نمود . به طور کلی تمامی دمنوش ها در طب سنتی کاربرد فروانی دارند و سالهای زیادی است که در این شاخه از علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد .از اینرو این دمنوش نیز در مواردی هم چون درمان سرفه، سرماخوردگی و تسکین استرس و تقویت سیستم ایمنی و اعصاب بسیار سودمند است .دمنوش پوست پرتقال دارای خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد باکتری و نیز ضد التهابی است و این به علت وجود خواص انتی اکسیدانی در پوست پرتقال می باشد . پوست پرتقال را علاوه بر اینکه می توانید به صورت دمنوش استفاده بفرمایید در آشپزی و کیک و شیرینی پزی هم قابل استفاده می باشد .

از جمله خواص دیگر دمنوش پوست پرتقال می توان به موارد زیر اشاره کرد:بر طرف سازی خلط سینه و سرفه های خشکافزایش اشتها و کنترل آناز بین بردن حالت تهوعتقویت ایمنی بدن و سیستم گردش خوندر مان بی خوابی و استرس و تنش های عصبیکاربرد در آروماتیک یا رایحه درمانیدمنوش بسیار آرامش بخش

منبع

چای و دمنوش پوست پرتقال + خواص
www.ashpaziha.com

قبلی «
بعدی »