آشپزی

کوکو سیب زمینی همراه با پنیر چدار

کوکو سیب زمینی همراه با پنیر چدار

کوکو سیب زمینی همراه با پنیر چدار

Coco - potatoes - with - cheese - cheddar (1)

کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی از پرطرفدارترین انواع کوکو ها هستند. در اینجا طرز تهیه کوکو سیب زمینی پنیری را به شما آموزش می‌دهیم.سیب‌زمینی یکی از در دسترس‌ترین و متنوع‌ترین موادغذایی در سرتاسر دنیاست. با این ماده اولیه ساده می‌توان انواع غذاها و پیش‌غذاهای خوشمزه را تهیه کرد.یکی از ساده‌ترین غذاهایی که با سیب‌زمینی تهیه می‌شود و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد، “کوکو سیب زمینی” است که خود دارای تنوع زیادی است و با کم و یا زیادکردن چند ماده اولیه می‌توان آن را به شکل‌های مختلف تهیه کرد.یکی از خوشمزه‌ترین انواع کوکوی سیب‌زمینی، کوکو سیب‌زمینی پنیری است که گزینه مناسبی برای وعده عصرانه یا یک شام سبک می‌باشد.

سیب زمینی ۱ کیلوگرمشیر ۴ قاشق غذاخوریکره یا مارگارین ۶۰ گرمتره فرنگی ۲ عددپیاز ۱ عددپنیر چدار رنده شده ۱۷۵ گرمتخم‌مرغ ۱ عددآب ۲ قاشق غذاخوریمغز نان سفید یا سبوس‌دار ۹۰ گرمروغن سرخ‌کردنی به میزان لازمنمک و فلفل به میزان لازمجعفری تازه برای تزیین چند شاخه

Coco - potatoes - with - cheese - cheddar (2)

روش تهیه کوکوی سیب‌زمینی پنیری به این صورت است که ابتدا باید سیب‌زمینی‌ها را با مقداری نمک آب‌پز کنید تا نرم شوند.سپس سیب‌زمینی‌های پخته شده را پوست گرفته و با شیر و کره مخلوط کنید تا به شکل پوره سیب‌زمینی در بیاید.تره‌فرنگی و پیاز‌های خرد شده را با کمی نمک به مدت ۱۰ دقیقه آب‌پز کرده، بعد از آبکش رد کنید.پوره سیب‌زمینی، تره‌فرنگی و پیاز را با یکدیگر مخلوط کرده سپس به آن‌ها پنیر، جعفری و نمک و فلفل بیفزایید.تخم‌مرغ را در یک کاسه کوچک شکسته و هم بزنید. مغز نان را نیز در ظرف جداگانه‌ای قرار دهید.

Coco - potatoes - with - cheese - cheddar (3)

مخلوط سیب‌زمینی را به ۱۲ قسمت مساوی تقسیم کنید و آن‌ها را به شکل گرد و تخت در آورید. حالا هر کدام را یک‌بار در تخم‌مرغ زده‌شده و سپس در خرده‌های مغز نان فرو ببرید تا تمام سطح آن به نان آغشته شود.یک تابه بزرگ را روی حرارت قرار داده و کوکوها را یکی یکی و با حرارت کم سرخ کنید. هر طرف کوکوها حدود ۲ تا ۳ دقیقه زمان نیاز دارد تا ترد و طلایی شود.کوکو سیب‌زمینی پنیری را با سالاد مخلوط سبزیجات یا سس سیر سرو نمایید.

Coco - potatoes - with - cheese - cheddar (4)

+++++++++++++++

+++++++++++++++

منبع

کوکو سیب زمینی همراه با پنیر چدار
www.ashpaziha.com

دکمه بازگشت به بالا