۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

  • سپتامبر 15, 2021
  • زندگی
  • ۳ بازدید

۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

استان‌ها- ایرنا- پس از گذشت حدود سه ماه از ورود کشورمان به موج پنجم کرونا و سپری شدن روزهای نفس‌گیر، اکنون با گسترش واکسیناسیون تا حدود زیادی سختی‌ها و مشکلات مواجهه با این ویروس کم شده و با تلاش مسوولان و کادر درمان تا رسیدن به گام نهایی ایمنی زمان زیادی باقی نمانده است.

۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

بنابر اظهارات مسوولان واکسیناسیون عمومی تا دهه مبارک فجر امسال انجام می‌شود و با این اقدام بیماری کووید ۱۹ در آستانه سه سالگی شاید دیگر مجالی برای رخ نمایی و شیوع در کشور پیدا نکند.

گزارش‌های خبرنگاران مراکز استانی حکایت از آن دارد که کار واکسیناسیون با قدرت در حال انجام است و افزایش روزانه تزریق واکسن گواه این ادعا است که تلاش‌ها برای سرعت بخشیدن به واکسینه شدن مردم همچنان ادامه دارد.

با نگاهی به وضعیت کرونایی در نقاط مختلف کشور، تغییر رنگ برخی شهرها از قرمز به نارنجی و نارنجی به زرد نویدبخش فروکش کردن تب تند کرونا در روزهای آینده است و این خبر مسرت بخش مبنی بر اینکه بزودی ۱۰ میلیون دُز واکسن مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال وارد کشور می شود تا دانش آموزان نیز در مقابل کرونا ایمن شوند، شاید اندکی از دل نگرانی‌ها و دغدغه‌های مسوولان آموزشی، خانواده‌ها و دانش‌آموزان که در تدارک استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس هستند، بکاهد.

در ادامه این مطلب، آخرین وضعیت واکسیناسیون، مبتلایان، فوتی‌ها و وضعیت کرونایی استان‌ها ارائه می‌شود تا مخاطبان با اطلاع از شرایط کرونا در کشور، بتوانند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، کادر درمان را برای رسیدن به شرایط مطلوب یاری کنند.

تزریق ۶۰ هزار و ۲۹۸ دُز در شبانه روز گذشته، مجموع تزریق در این استان یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۱۵۷ دُز، تزریق ۱۷ هزار و ۸۸۴ دُز در (پلدشت)

 شناسایی ۱۶۷ بیمار جدید و فوت چهار نفر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان کرونا ۵۷ هزار و ۳۲۴ نفر و فوتی ها هزار و ۲۷ نفر تاکنون

 شناسایی ۷۴ هزار و ۵۷۷ بیمار تاکنون

۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

در کنار خبرهای کرونایی و اعلام وضعیت شهرهای مختلف کشور، آنچه که امروز بیش از همه مورد توجه خبرنگاران مراکز استانی قرار گرفت، پرداختن به موضوع بازگشایی مدارس، مشکلات و مسائل تحصیلی دانش آموزان بود در این رابطه مراکز بندرعباس و گچساران به تعداد تبلت مورد نیاز برای دانش آموزان کم بضاعت اشاره کردند و نوشتند: بیش از ۱۲هزار و ۵۰۰ دانش آموز کم‌بضاعت استان هرمزگان برای تحصیل غیرحضوری و آموزش مجازی به تبلت نیاز دارند و ۹۰ درصد از دانش آموزان کم بضاعت زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان گچساران به تبلت و گوشی هوشمند برای شرکت در کلاس های مجازی نیاز دارند.

همچنین در ادامه مطالب کرونایی امروز خبرنگاران مراکز استانی کیش، قزوین و سمنان دست به قلم شده و بار دیگر و با نگاهی متفاوت از تلخ و شیرین های کرونایی و نگرانی ها با نزدیک شدن به ماه مهر و درس و مدرسه پرداخته اند.

در مقدمه گزارش مرکز کیش با عنوان تلخ و شیرین‌های پیک پنجم کرونا در کیش که با تصویری از ساحل زیبای این جزیره تزئین شده آمده است: کرونا با نقاب دلتا در قالب پیک پنجم در تیر ماه ۱۴۰۰ کام کیش را آنگونه تلخ کرد که کیشوندان و مسوولان برای زدودن غبار کرونا از چهره زیبای این جزیره و بازگشت روزهای شیرین به آن ردای همراهی و همدلی به تن کردند.

جزیره کیش از اواسط تیرماه با عبور از وضعیت زرد به قرمز، دوباره وارد روزهای سخت کرونایی در قالب پیک پنجم شد به طوری که جدال نفس گیر کیشوندان با این موج حدود ۲ ماه و تا ۶ شهریور به طول انجامید.

همت مردم و مسوولان غبار سرخ از چهره جزیره زدود و آن را جلای نارنجی داد به طوری که جمعه گذشته پس از بهبود تمام بیماران بدحال کرونایی تعداد بستری ها در بیمارستان کیش به صفر رسید و این روند تا چند روز ادامه داشت.

اما آنچه که در پیک پنجم کرونا بر کیش گذشته به قدری قابل تامل است که می توان گفت سوش دلتا توانست به تنهایی در عرض ۲ ماه به اندازه چهار پیک گذشته، غم بر دل و زخم بر تن این جزیره گردشگری بگذارد.

لزوم بازگشایی مدارس و اضطراب خانواده‌های قزوینی از کرونا و اما و اگرهای آموزش مجازی؛ آسیب‌ها و افت تحصیلی دانش‌آموزان عنوان مطالب دیگر امروز خبرگزاری جمهوری اسلامی است که همچنان به دغدغه ها و دل نگرانی های خانواده ها و مسوولان آموزشی برای ادامه آموزش های مجازی و یا بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس های درس پرداخته است.

۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

تازه ترین آمار کرونایی کشور

گرچه عبور خیز پنجم کرونا از کشور خبر خوشایندی است اما تلخی خبر تلفات روزانه این ویروس مرگبار همچنان بر کام می‌نشیند؛ بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۴۵۲ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته قربانی کرونا شدند.

روز گذشته (سه شنبه) وزارت بهداشت بر اساس براوردهای اپلیکیشن ماسک از عبور کشور از خیز پنجم کرونا خبر داد، خیزی که برای چند بار رکورد تلفات روزانه جابجا کرد و دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ در بالاترین رکورد رسید. در همین خیز بود که روز گذشته تعداد تلفات کرونا طی ۱۸ ماه جولان کرونا از ۱۱۵ هزار نفر گذشت.  

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز (سه شنبه) تا امروز چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۷۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۱۶ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۳۶۰ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۲ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند و شمار تلفات از ابتدای شیوع این ویروس در کشور(اسفند ۹۸) تا امروز  به ۱۱۵ و ۶۱۹ رسید. 

تا کنون چهار میلیون ۶۵۴ هزار و ۵۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

همچنین هفت هزار و ۵۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۶ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۷۵ هزار و ۶۰۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۹ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۳۴ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۱۸۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

در زمان حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع

۲۴ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها
www.irna.ir

قبلی «
بعدی »