پوتین از تداوم همکاری اتحادیه اوراسیا با ایران و کشورهای دیگر خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه در نشستی که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد بر تداوم همکاری بین اتحادیه اوراسیا با ایران، چین و برخی کشورهای دیگر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه این سخنان را طی دیدار با مدیر شورای اقتصادی اوراسیا از طریق ویدیو کنفرانس بیان کرد.

پوتین در این زمینه افزود که ادامه تلاشها با هدف گسترش همکاریهای اقتصادی متقابل بین این اتحادیه و شرکای خارجی علاقه‌مند ادامه دارد.

رئیس جمهور روسیه گفت: «این اتحادیه به طور خاص با ایران، چین، ویتنام، صربستان و سنگاپور قراردادهای بین المللی منعقد کرده است.»

ولادیمیر پوتین در ادامه سخنان خود از احتمال همکاری اتحادیه اوراسیا با مصر خبر داد. روسیه، بلاروس و قزاقستان ارمنستان و قرقیزستان از اعضای اصلی این اتحادیه هستند.

چندی قبل یک مقام ارشد دولت جمهوری ارمنستان بر تداوم همکاری با ایران در عرصه های مختلف از جمله امور تجاری تاکید کرد. «واروس سیمونیان» معاون وزیر اقتصاد ارمنستان در نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که دولت این کشور هیچگونه محدودیتی در مبادلات کالا با ایران وضع نکرده است. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که سفیر روسیه در تهران در مصحبه با یکی از رسانه های روس زبان بر تداوم همکاری کشورش با ایران اشاره کرد.

سفیر روسیه در ایران با اشاره به تداوم روابط تجاری ایران و روسیه افزود: «حمل و نقل دو طرفه از طریق دریای خزر وجود دارد و حمل و نقل باری نیز به قوت خود باقیست. میوه و سبزیجات از ایران به روسیه وارد می‌شوند و برای رانندگان ایرانی روادید عبور صادر میکنیم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »