بازگشایی مراکز علمی آزاد و زبان از فردا

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اظهار کرد: مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است، از فردا بازگشایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این دستورالعمل، حفظ سلامت دانش‌آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی، مراکز علمی آزاد و زبان پیش بینی‌ شده است، افزود: ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه‌ها، تأمین مواد شوینده و ضدعفونی کننده به اندازه کافی، ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در محل کلاس‌ها و یا سایر فضاهای فیزیکی، ارائه آموزش‌های لازم به مربیان، کارکنان و دانش‌آموزان از جمله مواردی است که مراکز علمی آزاد و زبان باید رعایت کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش دیده جهت نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی که ترجیحا مدیر آن مرکز باشد، پیش بینی شده است.

وی با تأکید بر شرایط تهویه مناسب فضای فیزیکی، تجهیز سیستم‌های آبخوری، سرویس‌های بهداشتی به مواد شوینده مناسب و همچنین دفع بهداشتی زباله‌ها توسط نیروی آموزش دیده مناسب گفت: چینش صندلی‌ها باید با رعایت فاصله 1.8 تا 2 متر رعایت شود و حداکثر 50 درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد.

زینی‌وند تصریح کرد: استفاده از وسایل بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی است و توصیه می‌شود دانش‌آموزان نیز حتما از وسایل شخصی و ماسک استفاده کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه‌ها ممنوع است، اظهار کرد: به دانش‌آموزان توصیه می‌شود برای نوشیدن آب‌ از بطری‌های کوچک شخصی استفاده کنند.

وی تأکید کرد: حضور تمامی افراد دارای بیماری زمینه‌ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک مربوطه، در آموزشگاه‌ها ممنوع است.

زینی‌وند گفت: شورای نظارت آموزش و پرورش به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش هر استان و نمایندگان حوزه مشارکت‌های مردمی، شورای مؤسسان مراکز غیردولتی و دانشگاه علوم پزشکی مسؤولیت نظارت بر فرآیند بازگشایی و ادامه فعالیت مراکز غیردولتی علمی و زبان را به عهده دارند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »