رام‌ الله: اسرائیل عملا اجرای طرح الحاق اراضی فلسطین را آغاز کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان، امروز (دوشنبه)، در جلسه هفتگی تشکیلات گفت: «اسرائیل عملا اجرای طرح الحاق اراضی فلسطین را آغاز کرده است».

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان ضمن درخواست مداخله کشورهای جهان برای جلوگیری از اشغال کرانه باختری، گفت در پاسخ به طرح «الحاق»، بررسی طرح متوقف کردن همکاری با تل‌آویو کامل خواهد شد.

پیشتر، محمد اشتیه اعلام کرده بود که به دنبال اجرای طرح اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری، این تشکیلات هماهنگی‌های امنیتی خود را با تل‌آویو «متوقف» کرده است.

محمد اشتیه «به علت خطرات عظیم ناشی از طرح الحاق بر مردم، سرزمین فلسطین… و امنیت منطقه، مقابله با تصمیم الحاق اسرائیل و منع اجرای آن را» خواستار شد.

از سویی دیگر، اشتیه از تل‌آویو خواست که سیاست شلیک به ملت فلسطین و کشتار مردم این کشور را متوقف کند.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که طی دو روز گذشته، رژیم صهیونیستی با آتش‌گشودن به شهروندان فلسطینی دو تن از آنها از جمله یک جوان معلول را به شهادت رساند.

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان در ادامه با اشاره به نشست کشورهای کمک‌‌کننده به فلسطین که قرار است، فردا (سه‌شنبه)، به صورت ویدیوکنفراسی برگزار شود، زمان برگزاری و برنامه این نشست را بسیار مهم توصیف کرد.

اشتیه خاطر نشان کرد که در این نشست چهل کشور و نهاد بین‌المللی در سطح وزرا مشارکت خواهند داشت و تشکیلات خودگردان نیز در نشست یادشده گزارشی کامل از اوضاع مالی و اقتصادی فلسطین ارائه خواهد کرد.

وی افزود: «کشورهای کمک‌کننده اینجا با ما هستند تا از اقتصاد و نهادها در راستای برپایی کشوری فلسطینی بر پایه حاکمیت مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس و همچنین حق بازگشت آورگان بر اساس مشروعیت و حقوق بین‌الملل حمایت کنند».

انتهای پیام/م


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »