آناتولی: نیروهای دولت «وفاق ملی» کنترل شهر «ترهونه» را به دست گرفتند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری آناتولی به نقل از «مصطفی المجعی» سخنگوی مرکز اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» (آتشفشان خشم)، امروز (جمعه)، گزارش داد که نیروهای دولت «وفاق ملی» کنترل شهر «ترهونه» در جنوب شرق طرابلس را به طور کامل به دست گرفتند.

الجمعی در این خصوص گفت که نیروهای دولت وفاق در حال پاکسازی شهر هستند و هیچ مقاومتی وجود ندارد.

روز گذشته نیز منابع لیبیایی گزارش دادند که نیروهای دولت «وفاق ملی» در غرب لیبی موفق شدند کنترل پایتخت این کشور را به طور کامل به دست بگیرند.

کشور لیبی از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق این کشور در سال ۲۰۱۱، تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »