امتحانات در دانشگاه آزاد حضوری برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد دوستار پیش از ظهر امروز در ویدئو کنفرانس و هماهنگی با رؤسا، معاونین و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان در رشت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا، باعث بروز مشکلات در کشور شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، تنها دانشگاهی در سطح کشور است که به‌صورت حضوری امتحانات خود را برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز همانند سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت حضوری برگزار می‌شود، افزود: استثنائاتی در عدم برگزاری حضوری امتحانات برای برخی از دانشجویان وجود دارد که با هماهنگی مسؤولان استانی برطرف می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تأکید بر اینکه امتحانات در دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۲۴ خرداد ۹۹ برگزار می‌شود و تا ۱۹ تیرماه ۹۹ ادامه دارد، گفت: امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی، طبق زمان‌بندی در بخشنامه به مدت ۴ هفته به طول می‌انجامد.

دوستار با بیان اینکه تمامی تصمیم‌گیری در واحدهای دانشگاهی باید مطابق بخشنامه سازمان مرکزی و با هماهنگی شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی باشد، افزود: امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نباید تداخل داشته باشد.

وی ساعات برگزاری امتحانات را طبق جدول زمان‌بندی در بخشنامه سازمان مرکزی از ساعت ۸ الی ۱۰ صبح، ۱۱ الی ۱۳، ۱۴ الی ۱۶ و ۱۷ لغایت ۱۹ برشمرد و افزود: امتحانات حضوری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه خانواده‌های دانشجویان نگران امنیت و بهداشت فرزندان خود در زمان برگزاری امتحانات باشند، خاطرنشان کرد: امنیت دانشجویان باید در زمان برگزاری امتحانات برقرار باشد و اولیا هیچ نگرانی نسبت به فرزندان خود نداشته باشند.

دوستار با اشاره به واحدهایی که کمتر از یک هزار نفر دانشجو دارند به‌هیچ‌وجه مجاز به تغییر ساعت امتحانات نیستند، بیان کرد: واحدهایی که دارای دانشجویی کمتر از یک هزار نفر هستند، باید آمار خود را به استان اعلام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تأکید بر اینکه حضور اساتید در ایام برگزاری امتحانات ضروری است، گفت: حضور اساتید در ایام امتحانات و چنین شرایطی موجبات دلگرمی دانشجویان را فراهم می‌کند.

دوستار با بیان اینکه اساتید غیبت دانشجویان را ملاک نمره قرار ندهند، افزود: تمامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی باید در ایام امتحانات در اختیار معاونت آموزشی باشند.

وی حضور تمامی کارکنان و اساتید در زمان امتحانات را امری ضروری دانست و تأکید کرد: حضور کارمندان مطابق ساعات مندرج در بخشنامه و در ایام امتحانات به‌صورت شیفت‌بندی ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان همدلی در ایام امتحانات را امری ضروری دانست و بیان کرد: حضور رؤسای واحدها و مراکز در ایام امتحانات بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

دوستار با بیان اینکه برنامه‌ریزی در اجرای امتحانات باید دقیق و با جدیت پیگیری شود، افزود: در ایام برگزاری امتحانات از ورود افراد غیر دانشجو به دانشگاه جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه حضور دانشجویان در زمان برگزاری امتحانات ضروری است و فاصله صندلی دانشجویان در ایام امتحانات باید مطابق پروتکل‌های ستاد کرونا استان و بخشنامه آموزشی باشد، گفت: مسؤول پاسخگویی امتحانات در دانشگاه آزاد اسلامی، روسای واحدهای دانشگاهی و مراکز هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »