موسوی اعلام کرد: سفر هفته آینده ظریف به آنکارا و مسکو

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد:محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه و دوشنبه هفته آینده برای دیداری کاری و گفتگو با همتایان خود در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی به آنکارا و مسکو سفر می کند.

بعد از سفر به سوریه این سفرها دومین سفر خارجی ظریف پس از فروکش کردن نسبی موج اول کروناست. وزیر خارجه ایران اواخر فروردین ماه سفری یک روزه به دمشق داشت و با مقامات این کشور از جمله بشار الاسد رئیس جمهور و ولید المعلم وزیر خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین در گفت و گو با خبرنگار فارس درباره سفر ظریف به مسکو عنوان کرد: ظریف در این سفر درباره روابط دوجانبه ایران و روسیه، برجام و مسائل منطقه ای با همتای خوب بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

موسوی پیش از این از سفر ظریف به دو کشور همسایه در آینده نزدیک خبر داده بود.البته به جزییات بیشتری اشاره نکرده بود.

به گزارش فارس،«ماریا زاخارووا» در کنفرانس خبری امروز پنجشنبه گفت: «روز ۱۶ ژوئن، وزیر خارجه ایران جواد ظریف برای یک سفر کاری به مسکو خواهد آمد. او برای رایزنی درباره وضعیت روابط روسیه و ایران وضعیت اجرای برجام با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار خواهد کرد.»

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »