جهش تولید نیازمند حذف موانع و پرهیز از سنگ‌اندازی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، عباس گودرزی ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی پروژه مجتمع فروسیلیس این شهرستان اظهار کرد: باید بین سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار تفاوت قائل باشیم، چرا که سرمایه‌گذار علاوه بر فعالیت تولیدی و اقتصادی، زمینه اشتغال افراد دیگری را نیز فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی اقتصادی کشور باید با رفع موانع پیش روی سرمایه‌گذاران، بسترهای لازم برای فعالیت تولیدی و اقتصادی آنان مهیا شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در خانه ملت با تاکید بر اینکه تاکنون جهش تولید در کشور اتفاق نیفتاده است، بیان کرد: تلاش شبانه‌روزی برای رفع موانع و تقویت تولید داخلی زمینه تحقق این مهم را فراهم می‌آورد.

گودرزی با اشاره به اینکه ایران در شاخص‌های سهولت کسب و کار در بین ۱۹۰ کشور جهان در جایگاه ۱۲۹ ایستاده است، افزود: با حذف موانع و پرهیز از سنگ‌اندازی در حوزه تولیدی و سرمایه‌گذاری می‌توان این جایگاه را ارتقاء داد.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰ درصدی شهرک صنعتی بروجرد اظهار کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود که از همه ظرفیت این شهرک صنعتی در راستای تقویت و رونق تولید و اشتغال بهره برد.

نماینده مردم بروجرد اشترینان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید بستر را برای ترغیب و فعالیت سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی بروجرد فراهم آورده و از این پتانسیل به نحو مطلوب و حداکثری در راستای رونق تولید استفاده کرد.

گودرزی با اشاره به انجماد ده ساله شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد گفت: در این بازه زمانی طولانی مدت سرمایه‌گذاران بسیاری برای فعالیت تولیدی و صنعتی اعلام آمادگی کردند، اما زمینه فعالیت آنها فراهم نبود.

وی رونق تولید در شهرستانی مانند بروجرد که بیکاری مشکل اصلی آن است، را از اولویت‌های ضروری و انکارناپذیر خواند و افزود: احداث مجتمع فروسیلیس می‌تواند مقدمه‌ای برای جذب و حضور سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد باشد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »