اردن: اسرائیل با اعمال سلطه بر مناطق اشغالی کرانه باختری روی آرامش را نخواهد دید

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • اردن: اسرائیل با اعمال سلطه بر مناطق اشغالی کرانه باختری روی آرامش را نخواهد دید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «امجد العضایله» وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی اردن و سخنگوی دولت این کشور روز یکشنبه گفت که اگر اسرائیل اشغالگر تصمیم الحاق اراضی فلسطینی را اجرا کند، با پاسخ اردن روبه رو خواهد شد.

العضایله در نشستی خبری که در مقر نخست وزیری اردن برگزار شد، گفت:«عبدالله دوم شاه اردن چندین تماس با رهبران جهان در خصوص قضیه الحاق کرانه باختری برقرار کرد و همچنین ایمن الصفدی هم با همتایان خود در کشورهای عربی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تماس گرفت».

بر اساس گزارش رسانه‌های اردن، سخنگوی دولت اردن تاکید کرد:«تل‌آویو اگر تصمیم الحاق اراضی فلسطینی را اجرا کند، هرگز روی آرامش را نخواهد دید».

وزیر اطلاع رسانی اردن افزود: «ما تاکید کردیم که صلح عادلانه و فراگیر است که ملت‌ها از آن حمایت می‌کنند و نسل های آتی هم از آن حمایت خواهند کرد و در غیر این صورت این منطقه آرام نخواهد گرفت و اسرائیل و غیر آن هم اگر حقوق مشروع کشور برادر فلسطین بازنگردد، روی آرامش را نخواهند دید».

العضایله بر ادامه تلاش‌های اردن در هشدار درباره تبعات تصمیم رژیم صهیونیستی در الحاق مناطق جدید فلسطینی به خاک سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد یک سوم کرانه باختری از جمله منطقه وسیع دره اردن را در راستای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» به اشغال خود درآورد و اعلام کرده است که اجرای این طرح را از ابتدای ماه جولای (دو هفته دیگر) آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/.


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »