مهلت 2 ماهه وزیر آموزش و پرورش به مدیران مشمول تعارض منافع

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی‌میرزایی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مدیریت تعارض منافع از اصلی‌ترین راهبردهای‫پیشگیریاز فساد است.‏مصمم هستم مدیریت تعارض منافع را در آموزش و پرورش عملیاتی کنم و در مسیر بدون بازگشت قرار دهم.

وی افزود: ‏تدوین و ارائه لایحه “نحوه مدیریت‫تعارض منافعدر انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی” یکی از شاخص ترین اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای پیشگیری از فساد، استقرار فرهنگ‫عدالتاداری و سیاسی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هدف از مدیریت تعارض منافع، ارتقای اعتماد عمومی، پیشگیری از تاثیر منافع شخصی مسئولان و کارمندان بر نحوه انجام وظایف و اختیارات قانونی آنها، ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و تقویت کارآمدی و کارایی است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: در جهت صیانت و رعایت حقوق‫معلمانو‫دانش آموزان، ارتقای سلامت اداری و مقابله با فسادو جلوگیری از هرگونه تعارض منافع در نظام تعلیم و تربیت،ممنوعیت تصدی مسئولیت مدیران دارای تعارض منافع را در چارچوب اختیارات وزیر به مدیران کل آموزش و پرورشاستانهای کشور ابلاغ کردم.

‏وی در ادامه اضافه کرد: ممنوعیت هم زمان راه اندازی و اداره مدرسه غیردولتی، عضویت در شورای سیاستگذاری و شورای نظارت استان ها، قرارداد همکاری با مهندسین مشاور، انعقاد قرارداد اجرای طرح های پژوهشی و…از جمله مصادیق تعارض منافع در آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مشمولان این دستور باید حداکثر ظرف مدت دوماه تکلیف خود را مشخص کنند یا توقف اینگونه فعالیت‌ها یا استعفا از تصدی پست اجرایی و انصراف از عضویت در شوراهای مذکور؛ فقط یکی را انتخاب کنید.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »