اتحادیه عرب: یمن امروز با بزرگ‌ترین بحران انسانی روبه‌رو است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دبیر کل اتحادیه عرب درباره اوضاع انسانی در یمن هشدار داد و گفت اگر دنیا به مسئولیت خود فورا عمل نکند یمن در معرض خطر فروپاشی است.

«احمد ابوالغیط» ضمن درخواست از همه سازمان‌ها و نهادهای انسان دوستانه و کشورهای قادر به ارائه کمک فوری به یمن برای کمک به این کشور، گفت: «برنامه سازمان ملل در یمن باید ادامه داشته باشد و جلوی یک سناریو فاجعه بار گرفته شود که در قرن یازدهم در برابر چشم و گوش جهانیان شایسته نیست چنین اتفاقی رخ دهد».

ابوالغیط هم با تایید اینکه کنفرانس اعانه دهندگان به یمن که دوم ژوئیه تحت نظارت عربستان و سازمان ملل برگزار نشد نتوانست سطح مطلوب کمک رسانی به یمن را تامین کند، گفت:«در این کنفرانس گفته می‌شود ۶۳۷ میلیون دلار جمع آوری شد که این مبلغ هم کم‌تر از نیمی از وعده‌های اعانه دهندگان است، زیرا نجات وضعیت انسانی در یمن به بالغ بر چهار میلیارد دلار پول نیاز دارد».

دبیر کل اتحادیه عرب با بیان اینکه۸۰ درصد از ساکنان یمن برای ادامه حیات به کمک‌های بشردوستانه متکی هستند، افزود:« یمن امروز با بزرگ‌ترین بحران انسانی در دنیا روبه رو است آن هم به دلیل بیماری‌های کرونا، مالاریا و وبا که در این کشور شیوع دارد».

ائتلافی از کشورهای عربی تحت رهبری عربستان سعودی در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ میلادی برابر ۶ فروردین ۱۳۹۴ عملیات طوفان قاطعیت را به منظور آنچه حمایت از مشروعیت دولت مستعفی و فراری یمن خواندند، آغاز کردند؛ اما این مداخله نظامی در یمن با گذشت پنج سال جز خرابی و کشتار برای یمنی‌ها به ارمغان نیاورده است.

انتهای پیام/م


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »