جزئیات اجرای مرحله دوم رزمایش همدلی در آموزش و پرورش

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اجرای راهکار 8-8 سند تحول با موضوع مشارکت فعال آموزش‌ و پرورش در مواجهه با نیازهای فوری جامعه از قبیل بیماری‌های فراگیر و خدمت به محرومین از زیر نظام راهبری و مدیریت سند تحول و همچنین در پاسخ به مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص مواسات و کمک مؤمنانه که در نیمه شعبان مطرح فرمودند، شیوه‌نامه اجرایی مرحله دوم طرح رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه ویژه کارکنان اداری و همکاران فرهنگی را به استان‌ها ارسال کرد.

بر این اساس، دومین مرحله این رزمایش به پیشنهاد سازمان بسیج فرهنگیان و محوریت این سازمان در تمام مراکز آموزشی و پرورشی و اداری آموزش ‌و پرورش سراسر کشور برگزار می‌شود.

شناسایی و رفع مشکلات نیازمندان، گسترش و ارتقای فعالیت‌های جهادی، ادامه نقش‌آفرینی 17 هزار مدرسه و گسترش فعالیت‌های آنان به همه مدارس، بهره‌مندی از ظرفیت‌ها، حفظ کرامت و افزایش انگیزه کارکنان آموزش‌ و پرورش، افزایش تعامل و هم‌افزایی بین کارکنان و … از جمله اهداف این رزمایش است. لذا این حرکت خیرخواهانه یک فرصت تربیتی و اجتماعی است تا بخشی از آلام و خسارت‌های خانواده‌های نیازمند و آسیب‌پذیر از بیماری کرونا را تسکین بخشد.

بر اساس این شیوه‌نامه، ستاد کمک مؤمنانه در این رزمایش شامل معاونت پرورشی و فرهنگی، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، سازمان بسیج فرهنگیان، سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، سازمان بسیج دانش‌آموزی و مرکز بسیج فرهنگیان می‌شود.

تشکیل گروه‌های جهادی، جلب مشارکت‌ها و جذب ظرفیت‌های استانی و واگذاری کمک‌ها به مناطق اولویت‌دار از جمله وظایف اجرایی ستادهای استانی است.

این بخشنامه را می‌توانید دانلود کنید:رزمایش همدلانه آموزش و پرورش رزمایش همدلانه آموزش و پرورش

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »