• صفحه خانگی
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • موج با ارتفاع 2 متر در ‌خلیج فارس و خزر/ لزوم ممانعت از تردد قایق‌های سبک

موج با ارتفاع 2 متر در ‌خلیج فارس و خزر/ لزوم ممانعت از تردد قایق‌های سبک

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: در سه روز آینده وزش باد شدید موقت در استان‌های مرکزی، قزوین، البرز، تهران، زنجان، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، ایلام، خوزستان، کرمانشاه و جنوب سمنان پیش‌‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب ایجاد گرد و خاک محلی خواهد شد.

وی افزود: در دو روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود و از بعدازظهر فردا یکم تیرماه تا پنج‌شنبه 5 تیرماه خلیج‌فارس خصوصا مرکز و شرق آن مواج خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: از اوایل وقت فردا یکم تیرماه در سواحل غربی و مرکزی خزر پیش‌بینی موج با ارتفاع 1.5 تا 2 متر وجود دارد‌.

وی ادامه داد: روز یکشنبه یکم تیرماه موج‌ با ارتفاع بین 1.5 تا 2.5 متر در خلیج‌فارس به ویژه نواحی مرکز و شرقی آن پیش‌بینی می‌شود که احتمال غرق شدن قایق‌های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد که توصیه می‌شود از هرگونه تردد قایق‌های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا ممانعت شود.

ضیائیان اظهار کرد: در سه روز آینده در شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات جنوب کرمان همچنین اردبیل و آذربایجان شرقی رشد ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در بعدازظهر و اوایل شب بیشتر خواهد شد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای سوم و چهارم تیرماه بارش پراکنده در شمال آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی بارش پراکنده خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 34 و 25 درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در تهران آسمان قسمتی ابری، دید افقی بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 7 درصد است. جهت باد امروز در پایتخت جنوبی و سرعت باد 7 کیلومتر بر ساعت است.

وی ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 42 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 8 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »