فعالیت 900 هیات مذهبی و 70 موسسه قرآنی در ایلام

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، ظهر امروز حجت‌الاسلام و المسلمین محمد فتاحی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: مردم در اربعین برای دین خود خرج و هزینه می‌کنند؛ ما تنها کارمان تسهیل گری و هدایتگری است.

وی افزود: جبهه‌ای و قرارگاهی عمل کردن بسیار مهم است و موازی کاری‌ها را کنار می‌زند؛ بایستی ضمن تعریف اهداف، انگیزه‌هایمان را نیز تقویت کنیم تا چشم اندازها روشن شوند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، گفت: بی‌تردید اکسیر مورد نیاز نیروهای انقلاب حرکت جبهه و قرارگاهی است و این شبکه باید رابطه بین امام و امت باشد.

فعالیت در راه دین

وی ادامه داد: در زیر نظر سازمان تبلیغات، تبلیغات اسلامی و تشکل‌های مختلفی در حال فعالیت در راه دین هستند.

حجت‌الاسلام محمد فتاحی افزود: در استان ایلام 900 هیات مذهبی، 40 کانون فرهنگی تبلیغی، 70 موسسه قرآنی و 80 باب خانه عالم داریم و در تمامی شهرستان‌ها به جز هلیلان سازمان تبلیغات اسلامی فعال است.

وی تصریح کرد: در روزهای اوج کرونا بیش از 10 کانال قرآنی در این ایام در فضای مجازی راه اندازی شد و همچنین مبلغین ما در سطح استان تغسیل و برنامه‌های مختلف فراوانی داشتند.

دایر شدن سه پایگاه فرهنگی و اجتماعی در مناطق پرخطر ایلام

حجت‌الاسلام و المسلمین حشمت‌الله رستمی معاون فرهنگی اداره ارشاد و تبلیغات اسلامی، گفت: در سه منطقه پر خطر شهر ایلام سه پایگاه فرهنگی و اجتماعی با مسوولیت روحانیون دایر کرده‌ایم.

وی افزود: روحانیون در این مناطق سکونت دارند و وظایف فرهنگی و اجتماعی مختلفی را انجام می‌دهند.

معاون فرهنگی اداره ارشاد و تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: ستادی تشکیل شده تا با مداحان هیات مذهبی و … که به دین آسیبی می‌رسانند برخورد شود و همچنین 9 عنوان دوره آموزشی برای کارکنان دولت در طول سال داریم که اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ 9708


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »