فارس من| تقاضای دانشجویان برای افزایش دوباره سقف دروس معرفی به استاد/ بیشتر از 4 واحد یک ترم محسوب می‌شود

  • صفحه خانگی
  • >
  • علمی و دانشگاهی
  • >
  • فارس من| تقاضای دانشجویان برای افزایش دوباره سقف دروس معرفی به استاد/ بیشتر از 4 واحد یک ترم محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه خواستار‌ «افزایش دروس معرفی به استاد در دانشگاه‌ها» شده‌اند.

این کاربران نوشته‌اند: «با عنایت به شیوع پاندمیک مرگبار کرونا در جهان و تعطیلی دانشگاه‌ها و بوجود آمدن مشکلات بسیار جدی در آموزش و دروس، مخصوصا برای دانشجویان ترم آخر شد. از وزارت علوم تقاضا می‌شود این امکان را فراهم آورند تا در ترم تابستان ۹۹، اخذ سقف ۸ واحد و اخذ حداکثر ۲ درس به صورت معرفی به استاد برداشته شود تا بتوان دروسی که نشد به حق مطلوب و درست در این ترم عجیب و تعطیل گذرانده و تدریس شود، را به شکل معرفی به استاد در ترم تابستان ۹۹ برداشت تا فارغ التحصیلی دانشجویان ترم آخر، به تعویق نیافتد.»

* سقف معرفی به استاد افزایش یافت

خبرنگار فارس این موضوع را پیگیری کرده است.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیگیری خبرنگار فارس، توضیح داد که: تعداد واحدهای معرفی به استاد در ترم جاری از 2 درس به 4 درس افزایش یافته است و این موضوع پیش از این هم اعلام شده است.

وی گفت: به این ترتیب دانشجویان در ترم جاری می‌توانند تا چهار درس را به عنوان معرفی به استاد بگیرند و در این باره مشکلی وجود ندارد.

همچنین محمد رضاآهنچیانمدیرکل دفتر برنامهریزیآموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم درباره واحدهای معرفی به استاد در ترم کرونایی، اعلام کرد: قبلا دانشجو مجاز به اتخاذ 2 درس به عنوان معرفی به استاد بود تا نیاز به ثبت نام ترم جدید نباشد؛ با تصمیم اخیر وزارت علوم برای افزایش تعداد دروس معرفی به استاد، دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی می‌توانند تا 4 واحدی که تا دانش آموختگی باقی دارند را معرفی به استاد بگیرند.

وی گفت: این تصمیم برای آسودگی خاطر بیشتر دانشجویان و مساعدت با دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی اتخاذ شده است.

*درخواست دانشجویان برای افزایش بیشتر تعداد واحدهای معرفی به استاد

برای روشن شدن این موضوع که آیا دانشگاه‌ها افزایش سقف واحدهای معرفی به استاد را اعمال کرده‌اند یا خیر، خبرنگار فارس پیگیری‌هایی انجام داد.

رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره افزایش سقف واحدهای معرفی به استاد در این ترم، گفت: وزارت علوم، قوانین کلی را به دانشگاه‌ها اعلام می‌کند و هر دانشگاه براساس شرایط خود تصمیم گیری می‌کند و دانشگاه‌ها ناگزیر به عملکرد یکسان نیستند.

وی گفت: اطلاعیه‌های آموزشی دانشگاه شریف روی سایت قرار داده شده و اصولا نیازی به ورود رسانه به موضوعات ریز دانشگاه نیست.

وی در پایان در جواب سوال دوباره خبرنگار فارس گفت که اطلاعیه‌ها را بخواند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه این درخواست کاربران فارس من توسط دانشجویان دانشگاه تهران ثبت شده، خبرنگار فارس این موضوع را از دانشگاه تهران هم پیگیری کرد.

سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به این پیگیری، توضیحات کاملی را برای شفاف شدن موضوع به رسانه‌ و دانشجویان ارایه داد: پیرو ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعداد واحدهای معرفی به استاد در دانشگاه تهران هم در این ترم افزایش یافته است.

به گزارش فارس، اما با وجود افزایشسقف معرفی به استاد در ترم کرونایی، باز هم دانشجویان خواستار افزایش بیشتر واحدهای معرفی به استاد هستند.

*بیشتر از 4 واحد معرفی به استاد، خودش یک ترم است

خبرنگار فارس مجددا این موضوع را هم با حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران مطرح کرد و پاسخ سوال دانشجوها را جویا شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به درخواست دانشجوها برای برداشته شدن حداکثر ۲ درس به صورت معرفی به استاد، گفت: تعداد واحدهای معرفی به استاد در حال حاضر ۴ واحد است؛ اما برخی دانشجویان خواستار افزایش باز هم بیشتر تعداد واحدهای معرفی به استاد هستند که واقعا این کار شدنی نیست؛ زیرا برای مثال ۶ واحد معرفی به استاد در یک ترم، دیگر از شکل معرفی به استاد خارج می‌شود و در واقع ۶ واحد خودش یک ترم است.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »