تردد روزانه ۶۲۰ هزار نفر با اتوبوس در پایتخت/ بیش از ۵۰ درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند

  • صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • تردد روزانه ۶۲۰ هزار نفر با اتوبوس در پایتخت/ بیش از ۵۰ درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره آمار مسافران اتوبوس‌ها طی روزهای گذشته اظهار داشت: برخی از خطوط تندرو مانند خط 7 (تجریش- راه‌آهن) و خط یک (تهرانپارس- آزادی) همیشه پرمسافر هستند.

وی افزود:‌ آمار مسافران در این دو خط تندرو حدود 5 درصد نسبت به ماه پیش افزایش یافته که البته آمارها هنوز به زمان قبل از کرونا نرسیده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد:‌در حال حاضر در برخی خطوط آنقدر تعداد مسافران کاهش یافته است که برای رانندگان فعالیت در خط مقرون به صرفه نیست چرا که حتی پول سوخت اتوبوس و راننده در بخش خصوصی حاصل نمی‌شود.

ترفع در مورد اینکه اجرای طرح ترافیک چقدر آمار مسافران را افزایش داده است، گفت: به دلیل اینکه اجرای طرح ترافیک از ساعت 8 صبح انجام می‌گیرد و رانندگان تا قبل از این ساعت می‌توانند وارد طرح شوند همچنین از ساعت 14 تا 16 نیز امکان خروج از طرح رایگان است این مساله باعث نشده که آمار مسافران به صورت چشمگیر افزایش یابد.

وی گفت: قبل از شیوع کرونا شرکت واحد اتوبوسرانی روزانه 1600 تا 2 میلیون مسافر داشت که الان در روزهای پرمسافر حدود 620 هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد استفاده از ماسک در اتوبوس‌های پایتخت گفت: بیش از 50 درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند و در همه پایانه‌ها و ایستگاه‌های پرمسافر ماسک با قیمت مصوب دولتی که حدود دو هزار تومان است ارائه می‌شود.

ترفع افزود: به عوامل اجراییات در ایستگاه‌های پرمسافر اعلام کرده‌ایم که در صورت مشاهده مسافر نیازمند که امکان تهیه ماسک برایش مقدور نیست حتما به آن ماسک اهدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته علیرغم همه این موضوعات حساسیت شهروندان درمقایسه به ماه‌های گذشته نسبت به کرونا کاهش یافته است.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »