حمایت امارات از فرانسه علیه ترکیه جنجال آفرید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات در حساب توئیتری خود مطلبی را به دو زبان انگلیسی و عربی منتشر و بر حمایت کشورش از فرانسه علیه ترکیه تأکید کرد.

قرقاش نوشت: «امارات بر همبستگی کامل خود با فرانسه برای مقابله با رفتارها و اقدامات خصمانه مستمر ترکیه تأکید می‌کند، ما به شدت رفتار خطرناک (ترکیه) در هدف قرار دادن یک کشتی فرانسوی را که در حال انجام وظیفه در قالب نیروهای ناتو در خصوص تحریم تسلیحاتی(لیبی) بود، محکوم می‌کنیم».

این اظهارات قرقاش باعث انتقاد و تمسخر برخی فعالان اجتماعی در خصوص حمایت امارات از فرانسه علیه ترکیه شد.

یکی از کاربران در این خصوص نوشت: «سال‌ها این موضوع برایم جای تعجب بود که چگونه حفتر توانست دولت امارات را به حمایت از خود قانع کند در حالیکه او در سطح داخلی و بین‌المللی به عنوان یک فرد شکست‌خورده شناخته شده بود، اکنون علت آن را فهمیدم و آن اینکه شما (اماراتی‌ها) واقعا احمق هستید اولا عملیات ناتو ارتباطی به آن ندارد و دوم اینکه ترکیه عضو ناتو است و این یک مشکل داخلی بین متحدان است و ارتباطی به شما ندارد».

کاربر دیگری نوشت: «گفته می‌شود فرانسه پس از آنکه همبستگی شما را شنید، احتمالا با ترکیه اعلان جنگ کند، توجه: ترکیه بزرگ‌ترین عضو ناتو است».

پیشتر نیز «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات در گفت و‌گوی تلفنی با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور خارجه، در خصوص آن چه «اقدامات غیر سازنده» ترکیه خواند، هشدار داد.(جزئیات بیشتر)

لیبی از سال ۲۰۱۱ و از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی مواجه شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند. دو طرف از فروردین سال ۹۸ وارد درگیری‌های شدیدی با یکدیگر شده‌اند که همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »