در صورت عدم استفاده از «ماسک» شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود

  • صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • در صورت عدم استفاده از «ماسک» شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری مجازی اظهار داشت: همانطور که با پویش «در خانه می‌مانم» در چند ماه پیش اقدام به ماندن در خانه کردیم، اکنون نیز با پویش «من ماسک می‌زنم» از این موضوع حمایت کنیم.

وی ادامه داد: اگراین اتفاق نیفتد در طی دو ماه آینده افزایش و بروز بیشتری از کرونا را در کشور خواهیم داشت.کاهش فاصله گذاری اجتماعی، عدم ماندن در قرنطینه ، رفتن به مسافرت وحضور در اماکن عمومی قطعا می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مجموعه این عوامل باعث شلوغ شدن بیمارستانها و بالارفتن موارد ابتلا به کرونا شده است، بیان داشت: سیاست اختیاری رفتن دانش‌آموزان به مدارس به این جهت نیست که بچه‌ها حضور پیدا کنند؛ بلکه به این جهت است که براساس شرایط یک استان و شهرستان و محل تصمیم گیری شود.

دلاوری ابراز داشت: اگر در یک مدرسه و دانشگاه به جهتی که می‌توانیم امتحانات را مجازی برگزار کنیم اما مجبور کنیم تا امتحان حضوری برگزار شود این موضوع باعث ابتلا و انتقال ویروس کرونا به خانواده شده و چرخه ویروس ادامه پیدا می‌کند.

وی متذکر شد: بنده از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهش می‌کنم که یکسری مسائل را اجباری کرده و همراه با اعمال جرائم باشد تا مردم رعایت لازم را داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به خطر زیاد ابتلا به کرونا در مراسم‌های عروسی و عزا، خاطرنشان کرد: موردی داشته‌ایم که 120 نفر در اثر حضور در چنین مراسمی به کرونا مبتلا شده‌اند؛ این یعنی آمار بیمارستانی بالا می‌رود و با توجه به 4 درصد مرگ و میر، یعنی 5 نفر از این تعداد جان می‌دهند.

دلاوری با اشاره به ارائه خدمات درمانی به بیماران و افراد مشکوک به کرونا در مراکز جامع سلامت، تصریح کرد: تست رایگان پی سی آر با کیفیت بالا در این مراکز ارائه می‌شود.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »