مسکو، گزارش نیویورک‌تایمز درباره افغانستان را «اتهام‌زنی بی‌اساس» خواند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه واکنش‌های مختلف بهگزارشادعایی روزنامه «نیویورک‌تایمز» درباره تعیین جایزه توسط مسکو برای شبه‌نظامیان افغان جهت حمله به نظامیان آمریکایی، این بار وزارت خارجه روسیه نیز آن را رد کرد.

«زمیر کابُلوف» یکی از سخنگوهای وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد که هیچ مدرکی درباره تبانی مسکو با طالبان برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، کابلوف در این باره توضیح داد: «ما به مدرک نیاز داریم، اما هیچ اثباتی در این باره وجود ندارد. این [گزارش‌ها] ادعاها و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس است».

وی درباره ادعای برخی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه شخصی به نام «رحمت‌الله عزیزی» از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، واسطه تماس‌های بین روسیه و طالبان بوده، اظهار داشت که تا کنون حتی نام او را نشنیده است.

پیش از نیزسخنگوی کاخ کرملین با دروغ توصیف کردن گزارش ادعایی یک روزنامه آمریکایی مبنی بر مشوق مالی مسکو برای طالبان جهت هدف گرفتن نظامیان آمریکایی، گفت این موضوع مورد مباحثه رؤسای جمهور دو کشور نیز نبود.

روزنامه نیویورک تایمز هفته قبل در گزارشی مدعی شد یک واحد ناشناس اطلاعاتی ارتش روسیه شبه‌نظامیان طالبان را برانگیخته تا در ازای دریافت پاداش نقدی، علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت هدایت آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد.

روز سه‌شنبه هم وزارت دفاع آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید با رد گزارش ادعایی نیویورک‌تایمز، تایید کرده بودند که هیچ مدرکی در این باره ندارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »