دستاوردهای الحشد الشعبی در روز اولِ مرحله چهارم عملیات «ابطال العراق»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارسِ یگانهای تیپ ۲۲ سازمان الحشد الشعبی عراق، امروز (شنبه – ۱۱ ژوئیه)، پنج روستا را در شرق «حاوی العظیم» واقع در استان «دیالی» پاکسازی کردند و دو بمب جاسازی شده داعش را خنثی کردند.

در بیانیه اداره اطلاع‌رسانی الحشد الشعبی که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، آمده است: یگانهای تیپ ۲۲ الحشد براساس طرح برنامه‌ریزی شده برای پاکسازی و تامین امنیت مناطق و روستای شرق حاوی العظیم از دست داعش،  موفق شدند پنج روستا را پاکسازی کنند که عبارتند از: شریف ۱، شربف ۲، ابوشلال، الهیتاویین، ام الکرامش.

در این بیانیه آمده است: نیروهای یگان مبارزه با مواد منفجره نیز دو بمب جاسازی شده داعش در مسیر حرکت یگان‌های امنیتی را خنثی کنند.

علاوه بر این ۶ بمب جاسازی شده در روستای «التوکل» واقع در شمال المقدادیه در استان دیالی نیز از سوی نیروهای همین یگان کشف و منفجر شدند.

از سوی دیگر، تیپ ۲۳ سازمان الحشد الشعبی، امروز موفق شد سه نیروی داعش را که در یک سنگر استتار شده در «زور نهر» دیالی از پای درآورد.

این در حالی است که سرلشکر ستاد «عبد الامیر کامل  الشمری» معاون فرمانده عملیات مشترک عراق، امروز (شنبه)، از آغاز عملیات پاکسازی و تعقیب و گریز عناصر سازمان تروریستی داعش در خط مرزی با ایران خبر داد و گفت: «صبح امروز مرحله چهارم عملیات “ابطال العراق” (قهرمانان عراق) با هدف تعقیب و گریز بقایای تروریست‌ها، برقراری امنیت و ثبات در استان‌ دیالی به اضافه پاکسازی و بازرسی نوار مرزی با جمهوری اسلامی ایران و ورود به عملیات ویژه در مناطقی که عناصر داعش از آن برای اجرای عملیات تروریستی و پناه گرفتن استفاده می‌کنند (مناطق حائل میان نیروهای فدرال و نیروهای پیشمرگه) آغاز شد».

نخستین مرحله عملیات گسترده «ابطال العراق» از روز سه شنبه (۱۳ خرداد) با سفر «مصطفی الکاظمی» به کرکوک با هدف پاکسازی این استان بعلاوه بخش‌هایی از صلاح‌الدین و دیالی از حضور هسته‌های داعش آغاز شد و تاکنون سه مرحله از آن با موفقیت به پایان رسیده و از صبح امروز مرحله چهارم آن آغاز شده است.

انتهای پیام/م


دستاوردهای الحشد الشعبی در روز اولِ مرحله چهارم عملیات «ابطال العراق»
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »