نظرسنجی | بی‌اعتمادی گسترده صهیونیست‌ها به نتانیاهو برای برون‌رفت از بحران کرونا

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • نظرسنجی | بی‌اعتمادی گسترده صهیونیست‌ها به نتانیاهو برای برون‌رفت از بحران کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از تظاهرات‌های گسترده و چند هزار نفری در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو در اعتراض به عملکرد کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، اکنون یک نظرسنجی جدید نشان از قطع امید صهیونیست‌ها از نتانیاهو دارد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، این نظرسنجی که توسط «مؤسسه دموکراسی اسرائیل» انجام شده، نشان داد که فقط ۲۹.۵ درصد از صهیونیست‌ها به نتانیاهو برای برون‌رفت از بحران شیوع ویروس «کووید۱۹» و رکود اقتصادی اعتماد دارند.

بر این اساس، اعتماد صهیونیست‌ها به «یولی ادلستاین» وزیر بهداشت این رژیم – که پیشتر ریاست کنست را برعهده داشت – برای مقابله با ویروس کرونا از نتانیاهو نیز کمتر است و در میزان ۲۷ درصد قرار دارد.

کاهش اعتماد و امید صهیونیست‌ها به نتانیاهو در حالی است که وی در زمان موج اول شیوع کرونا توانسته بود نظر موافق ۵۷.۵ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی را برای حل بحران‌های متعاقب جلب کند.

به نوشته جروزالم‌پست، در حالی که نتانیاهو پیشتر سعی می‌کرد خطر این بیماری را کمرنگ جلوه دهد اما این نظرسنجی نشان داد که اکنون و بعد از افزایش تصاعدی شمار ابتلای روزانه، ۷۳.۳ درصد از صهیونیست‌ها از احتمال مبتلا شدن به این ویروس هراسان هستند.

این تحقیق همچنین نظر صهیونیست‌ها درباره «نفتالی بنت» – وزیر جنگ پیشین این رژیم، که بعد از انتخاب نشدن در کابینه جدید نتانیاهو، به مخالف وی تبدیل شده و در روزهای اخیر خود را بهترین گزینه برای خارج کردن اسرائیل از بحران کرونا معرفی کرده – جویا شد که نتایج حاکی از اعتماد ۴۰ درصدی صهیونیست‌ها به بنت است.

بر اساس آمارهای اعلامی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، فلسطین اشغالی طی بیست‌وچهار ساعت گذشته با حدود ۱۷۰۰ مبتلای جدید، شاهد بیشترین ابتلای روزانه به این بیماری بود و اکنون بیش از ۴۱ هزار مبتلا را در خود جای داده است.

این وزارتخانه همچنین روز گذشته با اذعان به کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برای مقابله با ویروس کرونا، اعلام کرد در صورت تأمین نشدن این تجهیزات تعداد تست‌های تشخیصی با کاهش شدید مواجه خواهد شد.

این شرایط در حالی است که صهیونیست‌ها از واکنش نامناسب کابینه راست‌گرای رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری نتانیاهو در مقابله با شیوع گسترده این بیماری شدیداََ ناراضی بوده و شامگاه شنبه تظاهرات ۱۰ هزار نفری در مرکز تل‌آویو برگزار کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


نظرسنجی | بی‌اعتمادی گسترده صهیونیست‌ها به نتانیاهو برای برون‌رفت از بحران کرونا
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »