کمک 9 میلیارد تومانی کمیته امداد اصفهان به مددجویان اجاره‌نشین

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد، هادی بنایی با بیان این‌که هزینه‌های مربوط به مسکن سهم بزرگی از سبد مخارج خانوارهای نیازمند شهری را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: کمک به تأمین مسکن و سرپناه مناسب برای نیازمندان، کمک به توانمندی و عزتمندی آن‌ها است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان خرید و احداث مسکن مناسب برای نیازمندان در شهرها را با مشکلات زیادی مواجه دانست و گفت: در این شرایط حمایت از مددجویان از راه پرداخت کمک‌هزینه اجاره ماهیانه و همچنین مشارکت در تأمین ودیعه مسکن، عملی‌تر و سریع‌تر است.

وی بیان کرد: ۱۲ هزار و ۶۵۷ خانوار از جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان فاقد مسکن هستند که در سال ۹۸ خدماتی در این زمینه با اعتبار ۹ میلیارد و ۶۹۴ میلیون تومان دریافت کردند.

بنایی ادامه داد: بیش از 6 میلیارد و ۱۳۸ میلیون تومان از این مبلغ به صورت وام ودیعه مسکن و بالغ بر 3 میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان نیز به صورت کمک بلاعوض در زمینه اجاره‌بها پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به سهم بالای مخارج مربوط به مسکن در زندگی نیازمندان به ویژه در کلان شهر اصفهان و فراهم نبودن امکان کمک به همه خانوارهای مستاجر تحت حمایت، بر ضرورت هم‌افزایی و هماهنگی فعالان عرصه خیر و احسان برای تغییر رویکرد ارزاق محور این عرصه تأکید کرد و عنوان کرد: حرکت به سمت کمک‌هایی که باعث پایداری وضعیت نیازمندان می‌شود از مهم‌ترین چشم‌اندازهای کمیته امداد است و مسکن در کنار اشتغال و خودکفایی بزرگ‌ترین سهم در ایجاد پایداری در سطح زندگی مددجویان این نهاد را دارند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج/


کمک 9 میلیارد تومانی کمیته امداد اصفهان به مددجویان اجاره‌نشین
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »