بین الملل

آمریکا 11 نهاد چینی را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمریکا ۱۱ نهاد چینی را به اتهام نقض حقوق بشر در سین‌کیانگ چین  به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس سندی که به صورت آنلاین منتشر شده و دو روز دیگر توسط دولت فدرال به صورت رسمی اعلام خواهد شد این ۱۱ نهاد توسط دولت آمریکا به عنوان نهادهایی مشخص شده‌اند که بر خلاف منافع سیاست خارجی ایالات متحده عمل کرده و در لیست تحریم‌ نهادهای چینی قرار می‌گیرند.

آمریکا مدعی شد که این ۱۱ نهاد در اجرای آنچه سرکوبگری چین، بازداشت‌های گسترده، کار اجباری علیه اقلیت‌های اویغور، قزاق و دیگر اقلیت‌ها در منطقه سین‌کیانگ خوانده شده نقش دارند.

چین بارها ادعای آمریکا علیه خود درباره نقض حقوق اقلیت ایغورها را عاری از صحت توصیف کرده است.

چند روز پیش نیز «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا فرمانی را امضا کرده است که به رفتار ترجیحی دولتش در قبال هنگ کنگ پایان می‌دهد و از این پس با هنگ کنگ همانند سرزمین اصلی چین رفتار خواهد کرد.

پیش از این در ماه می (اوایل خردادماه)، دولت ترامپ اعلام کرده بود که به زودی به وضعیت ویژه هنگ کنگ پایان خواهد داد و ترامپ روز گذشته اعلام کرد که از این پس هیچ امتیاز و رابطه ویژه اقتصادی به هنگ کنگ تعلق نخواهد گرفت و صادرات فناوری‌های حساس به این منطقه همچون چین متوقف می‌شود.

انتهای پیام/.


آمریکا 11 نهاد چینی را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم می‌کند
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا