مخالفت گروهی از جمهوری‌خواهان آمریکایی با اعزام پلیس فدرال به پورتلند

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، طبق گفته «جف مارکلی» سناتور دموکرات ایالت اورگن، گروهی از سناتور‌های حزب جمهوری‌خواه آمریکا از اقدام دولت ترامپ برای اعزام پلیس فدرال به پورتلند ابراز نگرانی کرده‌اند. 

به نوشته وبگاه «نیوزویک»، برخی از این جمهوری‌خواهان احتمال داد‌ه‌اند که این اقدام می‌تواند مغایر با قانون اساسی این کشور باشد. 

این قانونگذار آمریکایی روز گذشته (سه‌شنبه) در مصاحبه با نیوزویک گفت که وی با چندین سناتور جمهوری‌خواه که مخالف اعزام پلیس مخفی به پورتلند هستند، صحبت کرده‌ است. 

وی در صحبت‌های خود گفته: «از میان نگرانی‌هایی که این سناتور‌های جمهوری‌خواه داشته‌اند، این ترس وجود داشت که اعزام [این نیرو‌های پلیس] نشان‌دهنده اقدامی فراتر از قدرت فدرال است که احتمالاً با قانون اساسی مغایرت دارد.»

هفته‌نامه آمریکایی «نیشن» اخیراً در گزارشی از «جنگ مخفی» ، رئیس‌جمهور آمریکا با معترضان در شهر پورتلند خبر داده و نوشته بود پلیس‌های فدرال از چند روز پیش با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت‌زنی کرده و معترضان را دستگیر می‌کنند.

«چاد وُلف»، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز در مصاحبه‌ای شب‌ گذشته ضمن حمایت از دستگیری‌ معترضان در شهر پورتلند توسط نیرو‌های پلیس فدرال، گفته این اعتراضات دیگر مسالمت‌آمیز نیستند و این وزارتخانه از محافظت از این نیرو‌ها عقب‌نشینی نخواهد کرد.

سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا همچنین گفته که این اعتراضات و ناآرامی‌ها برای ۵۲ شب متوالی ادامه داشته‌اند و این در حالی است که تعداد مأموران پلیس فدرال در آنجا محدود هستند.  

انتهای پیام/  


مخالفت گروهی از جمهوری‌خواهان آمریکایی با اعزام پلیس فدرال به پورتلند
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »