واکنش ترامپ به حضور شهردار پورتلند بین معترضان؛ «باعث تمسخر خودش شد»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از اقدام «تد ویلر» شهردار «پورتلند» واقع در ایالت «اورگان» در همدردی با معترضان به نژادپرستی انتقاد کرد.

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه «فاکس نیوز» گفت: او باعث تمسخر خودش شد. او می‌خواست بین مردم باشد پس بین جمعیت رفت و آن‌ها به او حمله کردند. این پایان او بود. خیلی رقت‌انگیز بود.

به گزارش روزنامه «نیویوک پست»، ویلر به شدت با حضور نیروهای فدرال در پورتلند مخالف و معتقد است حضور آن‌ها موجب تشدید خشونت شده است.

ترامپ در ادامه بار دیگر از خشونت نیروهای فدرال علیه معترضان آمریکایی حمایت کرد و گفت: (‌آن‌ها) به پلیس احترام نمی‌گذارند. کار پلیس عالی بوده، کار خیلی سختی است. کار خیلی خطرناکی است.

شهردار پورتلند شامگاه روز گذشته (چهارشنبه) به وقت محلی در حالی که در یک شب دیگر از اعتراضات علیه حضور نیروهای امنیتی فدرال، مقابل نرده‌های محافظ دادگاه فدرال ایستاده بود، با گاز اشک‌آور نیروهای فدرال مورد حمله قرار گرفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این خصوص گزارش کرد، نیروهای امنیتی فدرال علیرغم مخالفت‌های ویلر با دستور دونالد ترامپ برای سرکوب معترضان به خشونت پلیس آمریکا، در شهر «پورتلند» مستقر شده‌اند.

ویلر که عضو حزب دموکرات است، اعلام کرد اولین بار است که با گاز اشک‌آور مورد حمله قرار گرفته و هنوز مشخص نیست که نیروهای امنیتی فدرال آگاهانه چنین اقدامی را مرتکب شده‌اند یا خیر.

او ابتدا با حضور در جمع معترضان به حضور نیروهای امنیتی فدرال در پورتلند مورد تمسخر و اهانت معترضان قرار گرفت و سپس زمانی که با مشت‌های گره کرده فریاد می‌زد: «جان سیاهپوستان اهمیت دارد»، مورد تشویق قرار گرفت.

روز یکشنبه هفته جاری، شهردار پورتلند، اقدام ترامپ در استفاده از پلیس فدرال برای سرکوب اعتراضات این شهر را «شنیع و منزجرکننده» توصیف و تأکید کرد که این اقدامات دولت ترامپ تنها به بدتر شدن اوضاع این شهر منجر خواهد شد و خواستار خروج نیروهای فدرال شده بود.

قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته‌هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

انتهای پیام/خ


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »