اوکراین از اتمام رمزگشایی جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی خبر داد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از اینترفکس، یوجین انین، معاون وزیر خارجه اوکراین گفت فرآیند تحلیل داده های جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده خطوط هواپیمایی اوکراین در ایران، در کشور فرانسه به پایان رسیده است.

وی امروز در مصاحبه با شبکه رادیویی «هرومادسک» توضیح داد: «تمامی اطلاعات دو دستگاه ضبط کننده بازیابی و رمزگشایی شده است. علی رغم آسیب وارد شده به جداره خارجی هر دو دستگاه، اما فرآیندرمزگشایی با موفقیت انجام شده است. تحقیقات فنی به سرعت پس از وقوع حادثه انجام شد و رمزگشایی یکی از مراحل آن است.»

وی افزود: پیش بینی اینکه تحقیقات فنی چقدر زمان می برد، ممکن نیست.

همچنین دفتر تحقیقات و تحلیل فرانسه امنیت هواپیمایی کشوری فرانسه نیز که در این فرآیند حضور دارد، از اتمام تحلیل داده های دستگاه های ضبط کننده پرواز خبر داده است.

به گزارش فارس، سازمان ایمنی حمل‌ونقل کانادا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که یک تیم بین‌المللی بررسی جعبه‌های سیاه هواپیمای سقوط کرده اوکراینی در تهران را انجام داده و تحلیل اولیه اطلاعات این جعبه‌های سیاه در فرانسه تکمیل شده است.

«کتی فاکس» رئیس این موسسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «کار در پاریس به پایان رسید اما بررسی‌ها هنوز فاصله زیادی تا به سرانجام رسیدن دارد. همچنان سوالات کلیدی زیادی وجود دارد که باید پاسخ داده شود.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »