اعلام وضع اضطراری در کره شمالی/ پیونگ‌یانگ از احتمال سرایت ویروس کرونا خبر داد

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • اعلام وضع اضطراری در کره شمالی/ پیونگ‌یانگ از احتمال سرایت ویروس کرونا خبر داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از چند ماه اصرار کره شمالی به وجود نداشتن ویروس «کووید۱۹» در این کشور، دولت پیونگ‌یانگ بامداد یکشنبه از احتمال سرایت این بیماری به این سرزمین خبر داد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA)، گزارش داد «کیم جونگ اون» با تشکیل جلسه اضطراری کمیته سیاست‌گذاری حزب حاکم این کشور، موضوع سرایت احتمالی ویروس کرونا به کره شمالی را بررسی کرد.

بر این اساس، در پی بازگشت غیرقانونی یک «تبعه فراری» به شهر کیِسونگ از خاک کره جنوبی در تاریخ نوزدهم جولای، که به ویروس کرونا هم مبتلا بوده، کیم دستور داد «نظام اضطراری حداکثری» برای مقابله با انتشار این بیماری اتخاذ شود.

رهبر کره شمالی در این نشست همچنین گفت که اقدامات پیشگیرانه از جمله قرنطینه کامل باید در شهر کیِسونگ اجرا شود تا در صورت وجود ویروس کرونا در این شهر، به دیگر مناطق این کشور سرایت نکند.

خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش نوشت: «او (کیم) برای مقابله با وضعیت کنونی، حالت فوق‌العاده در مناطق مربوطه اعلام کرد و گفت عزم کمیته مرکزی حزب [کمونیست] از سیستم ضد همه‌گیری اضطراری به سیستم اضطراری حداکثری تغییر می‌کند و همچنین بالاترین وضع هشدار اعلام می‌شود».

پیش از اینکمیسیون دولتی علوم و فناوری کره شمالی از تلاش‌های دانشمندان و محققان این کشور برای ساخت واکسن ویروسکروناو آزمایش‌های بالینی این واکسن خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

این تحولات در حالی است که رهبر کره شمالی پیشترگفته بود که این کشور به طور کامل از ورود این ویروس جلوگیری کرده است.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »