گزارش رأی الیوم از روایت‌های متناقض صهیونیست‌ها؛ حزب الله قواعد درگیری را تغییر داده است

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • گزارش رأی الیوم از روایت‌های متناقض صهیونیست‌ها؛ حزب الله قواعد درگیری را تغییر داده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع صهیونیستی عصر دوشنبه (روز گذشته) مدعی شدند که ارتش این رژیم با نیروهای حزب‌الله در مرزهای جنوبی لبنان درگیر شده است.

اما حزب‌الله ساعاتی پس از گزارش‌ رسانه‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی ضمن رد این ادعا، تأکید کرد که هیچ درگیری یا تیراندازی از سوی مقاومت اسلامی صورت نگرفته است.

حزب‌الله در بیانیه یاد شده گفت که تلاش دشمن برای «ایجاد پیروزهای توهم‌آمیز و دروغین» علت ادعاهای رژیم صهیونیستی بوده است.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به این روایت جعلی صهیونیستها پرداخت و نوشت: «ترس، ناآرامی، اضطراب، نگرانی، بیانیه‌های متناقض و رسانه‌های اجیر شده در خدمت روایت صهیونیستی و سران رژیم اشغالگر؛ از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر گرفته تا بنی گانتز، وزیر جنگ».

رأی الیوم درباره نشست خبری نتانیاهو و گانتس، گزارش داد، این نشست سه دقیقه به طول انجامید. خبرنگاران حق نداشتند، سؤال بپرسند. همین مسئله شک و شبهات را درباره صحت و سقم روایت صهیونیستها از رخدادهای روز گذشته افزایش می‌دهد؛ به ویژه اینکه نتانیاهو به همه وزرای صهیونیست دستور داد که به این مسئله نپردازند.

به گزارش این روزنامه، رژیم صهیونیستی در مقابله با حزب الله با مشکل مواجه شده است و درباره ترس و نگرانی این رژیم همین نکته کافی است که هزاران صهیونیست که در سواحل «البصه» در نزدیکی مرزهای شمالی حضور داشتند، برای لحظاتی پنهان شدند و شمار زیادی نیز، از منطقه متواری شدند.

بنا بر این گزارش، رژیم صهیونیستی در سطوح سیاسی و امنیتی، متخصصان، کارشناسان و تحلیلگرا زیادی را روانه تلویزیون کرده است تا بتواند از ماجرای روز گذشته روایت خود را تقویت کند، ولی ساکنان اراضی اشغالی هیچ اعتمادی به اظهارات سران این رژیم ندارند.

رأی الیوم در ادامه نوشت، زمانی که حزب الله با صدور بیانیه، روایت صهیونیستها را تکذیب کرد، مسئله درگیری با نیروهای حزب الله در رسانه‌های صهیونیستی، از نظر پوشش خبری، در رده سوم قرار گرفت و بیشتر رسانه‌ها، مسئله انتخابات و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا را پوشش دادند.

علیرغم محدودیتهایی که صهیونیستها درباره اظهار نظر پیرامون این درگیری وضع کردند، ولی «یوسی یهوشواع» تحلیلگر امور نظامی روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت در صفحه توئیتر خود نوشت، چه کسی این باند «خرابکار» 3-4 نفره را در روشنایی روز برای انجام یک عملیات می‌فرستد؟ آن هم زمانی که ارتش «اسرائیل» در آماده‌باش و آمادگی کامل قرار دارد؟

وی ادامه داد: «چگونه ارتش اسرائیل نتوانسته افراد این باند را بکشد؟…. نشست خبری نتانیاهو و گانتس، چیزی اضافه نکرد. چرا هیچ ویدئویی از این عملیات نمی‌بینیم؟ چه اتفاقی آنجا رخ داد؟»

«کوبی ماروم» از نظامیان بازنشسته رژیم صهیونیستی که یک فرمانده بلندپایه در جبهه شمال بوده است، نیز گفت: «حزب الله قواعد درگیری تازه‌ای تحمیل کرده و قواعد بازی را تغییر داده است. این زمان برای تغییر وضعیت، غیر عقلانی و غیر قابل پذیرش است… اسرائیل نمی‌تواند در جبهه شمالی با گروهی مقابله کند که یک دولت را به طول کامل در ترس فرو می‌برد».

خبرنگاران مسائل نظامی روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز امروز سه‌شنبه مدعی شدند که شک و شبهه زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه حزب الله به همین میزان بسنده خواهد کرد؛ خاصه اینکه وضعیت آماده‌باش ارتش صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »