5 کشته در کره جنوبی بر اثر رانش زمین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، مقامات محلی در جنوب شهر سئول، پایتخت کره جنوبی امروز (شنبه)، گزارش دادند حادثه رانش زمین که بر اثر بارش شدید باران در این منطقه به وقوع پیوسته، پنج کشته بر جا گذاشته است.

به گزارش «یونهاپ»، خبر‌گزاری رسمی کره جنوبی، حادثه رانش زمین موجب دفن شدن پنج خانه در روستایی در شهرستان «گوکسئونگ» در ۴۰۰ کیلومتری جنوب سئول شد.

گزارش این خبر‌گزاری حاکی از آن است که این حادثه روز گذشته (جمعه) در ساعت ۸:۲۹ شب (به وقت محلی) رخ داده است.

بر اساس این گزارش مردی حدوداً ۵۰ تا ۶۰ ساله و دو زن ۶۰ تا ۸۰ ساله یک‌ ساعت بعد از این حادثه نجات داده شدند اما در بیمارستان جان باختند.

مقامات این شهرستان گفته‌اند، دو نفر از شهروندان این منطقه در زیر آوار مانده و یکی از آنها نیز ساعت ۸:۱۵ صبح امروز (شنبه به وقت محلی) از زیر آوار بیرون آورده شد اما در بیمارستان جان باخت.

تیم امداد و نجات کار خود را قبل از نیمه‌های شب به دلیل خطر رخ دادن حادثه رانش جدید دیگری متوقف کرده‌اند؛ زیرا بر اساس گزارش‌هایی باران همچنان سیل‌آسایی همچنان در حال بارش است.

گفته می‌شود حدود ۳۰ شهروند در این منطقه به مدرسه‌ ابتدایی در حوالی محل حادثه پناه آورده‌اند.

پلیس در حال بررسی علت این حادثه است زیرا برخی از شهروندان مدعی شده‌اند خاک‌هایی در تپه‌‌ای در این روستا برای توسعه و ساخت جاده انباشته شده بود که همگی فرو ریخته‌اند.

از سوی دیگر حادثه رانش زمین از شنبه هفته گذشته بر اثر بارش شدید باران در سرتاسر کره جنوبی ویرانی‌هایی را به وجود آورده است. دلیل این حوادث باران‌های شدید موسمی است.

اداره امور جنگل‌ها در کره جنوبی روز گذشته به ۱۲ استان این کشور هشدار جدی داد.

انتهای پیام/ص


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »